هدر موبایل
1398/09/30 14:42:12
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی در واکنش به تحریم ایران با بهانه نقض آزادی ادیان:

مرکز برخی ادیان الهی در ایران است/ نژادپرستی آمریکایی‌ها برای همه ملت‌ها آشکار است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه مرکز ادیان الهی چون آشوریان در ایران است، گفت: چهره نژادپرستی آمریکا برای همه ملت جهان آشکار و روشن است.
مرکز برخی ادیان الهی در ایران است/ نژادپرستی آمریکایی‌ها برای همه ملت‌ها آشکار است نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه مرکز ادیان الهی چون آشوریان در ایران است، گفت: چهره نژادپرستی آمریکا برای همه ملت جهان آشکار و روشن است. https://cdn.icana.ir/d/019/201908108196342061.jpg مرکز,برخی,ادیان,الهی,در,ایران,است/,نژادپرستی,آمریکایی‌ها,برای,همه,ملت‌ها,آشکار,است Icana

محمدجواد جمالی‌نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به اقدام وزارت امور خارجه آمریکا کبنی بر قرار دادن نام ایران در فهرست کشورهای ناقض آزادی ادیان، گفت:  آمریکایی‌ها هر نوع تحریمی را علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال کردند و حال به تحریم‌های خلاف حقوق بشر روی آورند لذا بعد از تحریم قضات و افراد اصرار دارند که نام ایران در لیست کشورهای ناقض آزادی ادیان بماند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ادیان متعددی شناخته شده است و این ادیان نمایندگانی را هم در پارلمان دارند، از جمله یهودیان، کلیمی‌ها، زرتشیتی‌‌ها، ارمنی و آشوریان در مجلس نماینده دارند.

وی افزود: همه افراد که به ایران سفر می‌کنند می‌توانند از معابد ادیان مختلف بازدید کنند کما اینکه سالانه چندین هزار توریست از این عبادتگاه‌ها بازدید می‌کنند.

جمالی نوبندگانی معتقد است: مرکز برخی از ادیان الهی مانند آشوریان در ایران است، دولتمردان آمریکایی که به کودکان مکزیکی رحم نمی‌کند و برای رنگین پوستان و مسلمانان در این کشور هیچ ارزشی قائل نیست یا آنها را به قتل می‌رسانند، چطور می‌توانند چنین ادعایی را مطرح کند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: فرد نژاد پرستی چون ترامپ نمی‌تواند ایران را متهم به نقض آزادی ادیان کند، چهره نژادپرستی آمریکا برای همه ملت جهان آشکار و روشن است، دولتمردان آمریکا نه آزادی ادیان مردم آمریکا برایشان مهم است و نه شرایط زندگی مردم در خاورمیانه از این به نقض حقوق بشر پرداختند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet