پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/09/30 13:47:00
سرویس اجتماعی
ساعی تاکید کرد:

چرا بهزیستی درباره تعیین نشدن بودجه برای اجرای قانون حمایت از معلولان اعتراض نکرد؟

رئیس فراکسیون معلولان مجلس، از عدم اعتراض سازمان بهزیستی به بی‌توجهی دولت برای تعیین بودجه جهت اجرای قانون جامع حمایت از معلولان در لایحه بودجه ۹۹ انتقاد کرد.
چرا بهزیستی درباره تعیین نشدن بودجه برای اجرای قانون حمایت از معلولان اعتراض نکرد؟ رئیس فراکسیون معلولان مجلس، از عدم اعتراض سازمان بهزیستی به بی‌توجهی دولت برای تعیین بودجه جهت اجرای قانون جامع حمایت از معلولان در لایحه بودجه 99 انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201908104026620930.jpg چرا,بهزیستی,درباره,تعیین,نشدن,بودجه,برای,اجرای,قانون,حمایت,از,معلولان,اعتراض,نکرد؟ Icana

زهرا ساعی خبرنگار در گفت‌وگو با  خبرگزاری خانه ملت، در انتقاد به بی‌توجهی دولت برای تخصیص اعتباراتی جهت اجرای قانون جامع حمایت از معلولان در لایحه بودجه 99، گفت: صدرصد باید بودجه‌ای برای اجرای حمایت از حقوق معلولان در لایحه بودجه 99 تعیین شود، کما اینکه سال گذشته نیز در پی تلاشی که کردیم توانستیم بودجه این بخش را افزایش دهیم، به طوری که مبلغ هزار و 100 میلیارد تومان به بودجه کل بهزیستی در راستای اجرای این قانون اضافه شد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: آنچه مسلم است بودجه را دولت تدوین کرده و به مجلس می‌فرستد، بنابراین باید دستگاه‌های اجرایی قبل از اینکه لایحه بودجه به مجلس ارسال شود، تلاش کنند تا از طریق رایزنی با رئیس سازمان برنامه و بودجه، بودجه مرتبط با آنها با رقم مطلوبی ارائه شود.

مجلس برای ایجاد ردیفی جهت اجرای قانون جامع حمایت از معلولان تلاش می‌کند

وی تصریح کرد: ما در مجلس نمی‌توانیم تغییرات زیادی در بودجه دستگاه‌ها از طریق جابجایی ردیف‌های ارائه شده، ایجاد کنیم و تنها در حد محدودی می‌توانیم از درآمد سایر بخش‌ها به موضوعات مهمتر اختصاص دهیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس به طور قطع برای ایجاد ردیفی جهت اجرای قانون جامع حمایت از معلولان تلاش خواهند کرد، اما باید رئیس سازمان بهزیستی کل کشور پیش از اینکه لایحه بودجه 99 نهایی شده و به مجلس تقدیم می‌شد، به این موضوع اعتراض می‌کرد تا ردیفی برای آن در نظر گرفته می‌شد.

چطور سازمان بهزیستی بدون تعیین بودجه پاسخگوی نیاز جامعه معلولان خواهد بود؟

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: بنده به عنوان رئیس فراکسیون معلولان و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس این موضوع را بررسی می‌کنم و تلاش خواهم کرد تا برای اجرای این قانون ردیفی ایجاد شود، چرا که امسال سومین سالی است که از تصویب این قانون می‌گذرد و انتظار می‌رفت بودجه‌ای برای آن تعیین شود تا حداقل بتوان 80 درصد آن را اجرا کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: جامعه معلولان با مشکلات عدیده‌ای در زمینه درمان، مسکن و مناسب‌سازی معابر مواجه هستند، بنابراین این جای سوال دارد که چطور سازمان بهزیستی بدون تعیین بودجه پاسخگوی نیاز این قشر خواهد بود؟!./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet