خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/07/28 17:10:00
سرویس بین الملل
مجلس: دستگاه دیپلماسی پیگیری کند

دخالت دستگاه‌های امنیتی پاکستان در ترورهای اخیر

**"سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" تصریح کرد: پیگیری جدی موضوع دخالت دستگاه‌های اطلاعاتی امنیتی پاکستان در حادثه تروریستی اخیر مطالبه جدی مجلس شورای اسلامی از دستگاه دیپلماسی است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "نادر قاضی پور" در جلسه علنی بعد از ظهر روز سه‌شنبه طی یک اخطار قانون اساسی اظهار داشت: اینک که خباثت و فتنه‌گری و دخالت نظامی و اطلاعاتی عوامل امریکا و بریتانیا و همکاری سازمان اطلاعات پاکستان با سلطه جهانی در شهادت سردار شوشتری و همکارانشان و بعضی از سران قبائل وطن دوست بلوچ و سیستانی اهل سنت و شیعه علنا آشکار شد، لازم می‌دانم مجلس با دعوت از مسئولان امنیتی، این موضوع را در جلسه غیرعلنی بررسی کند.

وی افزود: مسئولان امنیتی نیز باید در اسرع وقت نسبت به شناسایی عوامل کثیف این ترور به مثابه برخورد با عوامل ترور کردستان عمل کنند.

نماینده ارومیه گفت: همچنین ضرورت دارد مسئولان دستگاه دیپلماسی کشورمان به سران پاکستان اولتیماتوم بدهند که در صورت ادامه چنین فجایعی، نه تنها با پاکستان قطع رابطه خواهند کرد بلکه جمهوری اسلامی جهت تامین امنیت خود راسا در داخل پاکستان عملیات نظامی انجام دهد و حق ما را از این ظالمان بگیرد.

سیدمحمدحسن ابوترابی فرد در پاسخ به این تذکر گفت: مطالبه جدی مجلس شورای اسلامی از دستگاه دیپلماسی کشور پیگیری جدی موضوع دخالت دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی پاکستان در موضوع انفجار تروریستی اخیر است.

وی ابراز امیدواری کرد: دولت پاکستان در این جهت همکاری جدی با ایران داشته باشد.

نایب رئیس مجلس گفت: طبیعی است که مسئولین ذی‌ربط،‌دستگاه‌های نظامی و امنیتی باید از همه ظرفیت و توان خودشان برای ریشه کن نمودن این غده مفسد و فاسد استفاده کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet