شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1398/10/02 16:38:45
سرویس فرهنگی
زارع خبر داد:

ذره‌بین مجلس بر تخلفات رخ داده در پرونده عقد قرارداد با مربیان خارجی

رئیس کمیته فوتبال فراکسیون ورزش مجلس با بیان اینکه پرونده نحوه عقد قرارداد فدراسیون فوتبال با مربیان خارجی تیم ملی در مجلس باز است، گفت: در صورت مسجل شدن هر تخلفی دستگاه‌های نظارتی به این پرونده‌‎ها ورود می‌کنند.
ذره‌بین مجلس بر تخلفات رخ داده در پرونده عقد قرارداد با مربیان خارجی رئیس کمیته فوتبال فراکسیون ورزش مجلس با بیان اینکه پرونده نحوه عقد قرارداد فدراسیون فوتبال با مربیان خارجی تیم ملی در مجلس باز است، گفت: در صورت مسجل شدن هر تخلفی دستگاه‌های نظارتی به این پرونده‌‎ها ورود می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902105130783431.jpg ذره‌بین,مجلس,بر,تخلفات,رخ,داده,در,پرونده,عقد,قرارداد,با,مربیان,خارجی Icana

رحیم زارع در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت با تأکید بر اینکه در شرایط خاص اقتصادی کشور، باید از به کارگیری غیر ضروری مربیان و بازیکنان خارجی در لیگ برتر فوتبال و تیم ملی امتناع کرد، تأکید کرد: قطعا تیم ملی فوتبال برای همه مردم کشور از اهمیت ویژه‌ای برخورد بوده و صعود تیم ملی به جام جهانی خواست مردم است؛ همچنین عدم حضور تیم ملی در جام جهانی خسارات فراوانی را برای ورزش کشور به دنبال دارد.

نماینده مردم مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این زمینه فدراسیون فوتبال مرجع اصلی تصمیم‌گیری است، افزود: فدراسیون فوتبال باید با در نظر گرفتن همه جوانب نسبت به جذب یک مربی خارجی درجه یک اقدام کند.

وی با تأکید بر اینکه در صورت جمع بندی برای جذب یک مربی خارجی باید یک سرمربی با کارنامه‌ درخشان در سطح اول جهان  به کار گرفته شود، ادامه داد: حضور بسیاری از مربیان خارجی در لیگ برتر و بعضا در تیم ملی نه تنها فایده‌ای برای فوتبال کشور نداشته بلکه موجب ضربه زدن به بیت المال هم شده است.

بیشتر بخوانید:

زارع با اشاره به وضع تحریم‌های ظالمانه و بسته بودن کانال مبادله پولی در این زمینه، اضافه کرد: نباید مردم را ناامید کرد و باید از تمام ظرفیت‌ها برای عقد قرارداد با یک مربی تمام عیار بهره برد.

این نماینده مردم در مجلس تصریح کرد: متأسفانه فدراسیون فوتبال و باشگاه‌های ما از ضعف کارشناسان حقوقی رنج می‌برد و در عقد قرارداد با مربیان و بازیکنان خارجی  همواره از این ناحیه متضرر شده‌‎ایم.

زارع تصریح کرد: در حال حاضر مربیان سطح بالایی که بتوانند در زمره مربیان رده بالای جهانی قرار گیرند و حاضرند سرمربی گری تیم ملی ایران را نیز عده‌دار شوند، وجود دارند که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

رئیس کمیته فوتبال فراکسیون ورزش مجلس درباره شنیده‌هایی مربوط به تخلفات رخ داده از جانب فدراسیون فوتبال در عقد قرارداد با ویلموتس، گفت: پرونده قرارداد ویلموتس و برخی دیگر از مربیان خارجی در مجلس باز است که در صورت وجود تخلف در این پرونده‌‌ها قطعا به این موضوعات ورود خواهیم کرد و دستگاه‌های نظارتی مانند سازمان بازرسی و دیوان محاسبات به این پرونده ورود می‌کنند.

به گزارش خانه ملت، در پی فسخ قرارداد مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی و آندره‌آ استراماچونی سرمربی تیم استقلال، کمیسیون فرهنگی مجلس، نشستی اضطراری با حضور وزیر ورزش و رئیس فدراسیون فوتبال برگزار کرد و در این نشست مقرر شد که متن قرارداد ویلموتس، استراماچونی و کیروش به کمیسیون فرهنگی مجلس ارائه شود که از این میان تاکنون فقط قرارداد ویلموتس به مجلس ارائه شده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet