هدر اصلی
1398/10/02 20:25:50
سرویس اقتصادی
خدابخشی نشست کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات را تشریح کرد:

بررسی جزئیات لایحه بودجه سال 99/به مراکز غیردولتی اعتبارات پژوهشی پرداخت می‌شود

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات از بررسی جزئیات لایحه بودجه سال ۹۹ در کمیسیون متبوعش خبر داد.
بررسی جزئیات لایحه بودجه سال 99/به مراکز غیردولتی اعتبارات پژوهشی پرداخت می‌شود سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات از بررسی جزئیات لایحه بودجه سال 99 در کمیسیون متبوعش خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905107496110861.jpg بررسی,جزئیات,لایحه,بودجه,سال,99/به,مراکز,غیردولتی,اعتبارات,پژوهشی,پرداخت,می‌شود Icana

محمد خدابخشی سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در گفت وگو با خبرنگار خبرنگار خانه ملت در تشریح نشست امروز (دو‌شنبه 2 دی ماه) کمیسیون متبوع خود، از بررسی جزئیات لایحه بودجه سال 99 خبر داد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تبصره های بررسی شده از لایحه بودجه سال 99 در نشست امروز درباره علم و فناوری بود، افزود: مقرر شد؛ اعتباراتی برای خوابگاه دانشجویان متاهل در بودجه سال 99 پیش بینی شود. براساس بند(الف) تبصره 9 لایحه بودجه سال 99 به دانشگاه ها، موسسات آموزشی و پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری اجازه داده می شود با تصویب هیات های امنای خود تا سقف عملکرد درآمد اختصاصی سال 1398 نسبت به اخذ تسهیلات از بانک ها از محل توثیق اموال در اختیار خود اقدام کنند و در جهت تکمیل طرح های تملک دارایی های سرمایه ای خود و با اولویت احداث خوابگاه های متاهلین موضوع بند(پ) ماده(103) قانون برنامه ششم توسعه اقدام کنند.

وی اظهار کرد: از آنجایی که در طرح تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به وزارت آموزش و پرورش اجازه داده شد املاک مازاد را واگذار یا تغییر کاربری دهد بند (د) تبصره 9 لایحه بودجه سال 99 حذف شد زیرا به زعم اعضای کمیسیون برنامه وجود این بند در بودجه سال آینده ضرورتی ندارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اصلاح بند (ح) تبصره 9 لایحه بودجه سال 99 در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات، اضافه کرد: در سال های گذشته اعتبارات پژوهشی تنها به دانشگاه های دولتی پرداخت می شد اما با اصلاحات انجام گرفته در کمیسیون برنامه این عتبارات در سال آینده علاوه بر دانشگاه های دولتی به مراکز غیردولتی نیز پرداخت می شود.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات ادامه داد: براساس بند(ط) تبصره 9 لایحه بودجه سال 99 موسسات و بنگاه های اقتصادی زیرمجموعه نیروهای مسلح، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و آستان قدس رضوی به استثنای مواردی که اذن صریح ولی فقیه مبنی بر عدم پرداخت مالیات دارند، مکلف به پرداخت مالیات شدند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet