هدر موبایل
1398/10/06 11:59:25
سرویس فرهنگی
آزادی‌خواه:

سلطان کاغذ از سایر سلاطین پولدارتر است/ مجلس نظارت می‌کند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس به طور صد در صد به موضوع کاغذ نظارت خواهد کرد.
سلطان کاغذ از سایر سلاطین پولدارتر است/ مجلس نظارت می‌کند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس به طور صد در صد به موضوع کاغذ نظارت خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902106047877587.jpg سلطان,کاغذ,از,سایر,سلاطین,پولدارتر,است/,مجلس,نظارت,می‌کند Icana

احد آزادی‌خواه  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دستگیری سردسته کاغذ فروشان از سوی تعزیرات حکومتی و آسیب شناسی مسئله گفت: مهمترین علت این  مشکلات اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی است که رانت ایجاد کرده است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما نباید سر خودمان را کلاه بگذاریم، ادامه داد: دولت در زمینه اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به نحوی عمل کرد که متاسفانه عده ای توانستند سواستفاده کنند که البته در این زمینه سرنخ ها و ارتباطاتی چه در حوزه کاغذ و چه در سایر کالاها به دست آمده است.

وی با بیان اینکه اگر شخصی به عنوان واردکننده درخواست ارز ۴۲۰۰ تومانی داشته باشد به راحتی نمی تواند یک ریال هم دریافت کند، ادامه داد: پیشنهاد ما به دولت همواره این بوده که ارز ۴۲۰۰ تومانی را  به ناشران مطبوعات، تولیدکنندگان کتاب، نویسندگان و مولفان دهد که اگر این اتفاق می‌افتاد هم محبوبیت دولت در بین این اقشار چندین برابر می شد و هم با رانت مقابله می شد اما دولت این کار را انجام نداد و میلیاردها دلار سرمایه ملی کشور از دست رفت.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه، افزود: با این حال هنوز بازار سیاه کاغذ در کشور وجود دارد و این مسئله به طور کامل مهار نشده است.

آزادی‌خواه با بیان اینکه مجلس به طور صد در صد به موضوع کاغذ نظارت خواهد کرد، گفت: ما جلسات متعددی را در این زمینه با وزرای اقتصاد و صنعت و معدن و تجارت برگزار کردیم و قطعا این مسیر ادامه خواهد داشت.

این نماینده مجلس تصریح کرد: متاسفانه ما در بخش کاغذ  هم سلطان داریم و متاسفانه سلطان کاغذ از سایر سلاطین پولدارتر است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet