آغاز امامت اما زمان (عج)
1398/10/05 11:22:41
سرویس اجتماعی
جعفرزاده ایمن آبادی مطرح کرد:

دامن زدن به معضلات حاشیه شهرها با خانه‌های 25 متری

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر پایتخت با بحرانی مانند زلزله مواجه شود با انفجار جمعیتی که دارد بدون شک به گورستانی تبدیل خواهد شد.
دامن زدن به معضلات حاشیه شهرها با خانه‌های 25 متری نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر پایتخت با بحرانی مانند زلزله مواجه شود با انفجار جمعیتی که دارد بدون شک به گورستانی تبدیل خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902102158178075.jpg دامن,زدن,به,معضلات,حاشیه,شهرها,با,خانه‌های,25,متری Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ ملت در مورد روز ایمنی در برابر زلزله گفت: روز پنجم دی ماه مصادف با واقعه زلزله بم در تقویم رسمی کشور روز ملی ایمنی در برابر زلزله نامگذاری شده‌است؛ زلزله بم به شدت ۶٫۶ ریشتر در ۵ دی ماه سال82 شهر بم و مناطق اطراف آن در شرق استان کرمان را لرزاند که به موجب آن بیش از هزاران نفر جان باختند و بیشترمنازل در برخی مناطق بم تخریب شدند و جز ویران‌هایی از آنها باقی نماند بدون شک یکی از تلخ ترین سوانح تاریخ معاصر ما است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود:کشور ما با بیش از ۳۰ نوع بحران طبیعی از سیل و زلزله گرفته تا طوفان‌های ۱۲۰ روزه مواجه است که هریک در جای خودخسارت‌های مالی و جانی جبران ناپذیر به جای می‌گذارند؛ با تمام این حوادث و اتفاقات طبیعی ما پیشگیری درستی در مواجه با بحران‌های طبیعی را نداریم در این بین آنچه بیش از اندازه شرایط بحرانی را بحرانی‌تر می‌کند نبود نیروی متخصص در مواجه با بحران است.

صلیب سرخ و هلال احمر حیاط خلوت سیاسیون

وی در ادامه تصریح کرد: کشور در امداد و نجات دچار ضعف‌های جدی و کمبودهای است که در مواجه با چنین حوادثی عکس‌العمل ضعیفی دارد در این بین صلیب سرخ و هلال احمر ما حیاط خلوت سیاسیون شده است در صورتی که ماهیت چنین سازمان‌های در معاهدات بین‌المللی امداد رسانی در شرایط  حاد وبحرانی تعریف شده است.

ایران در جغرافیایی مستعد حوادث طبیعی قرار دارد

  جعفرزاده ایمن‌آبادی تاکید کرد: نام گذاری این روزها در حقیقت به زنگ خطر و هشداری است تا همواره اهمیت این موضوع برای مردم و به خصوص مسئولان و متولیان امرآشکار شود؛ ایران در جغرافیایی مستعد حوادث طبیعی قرار دارد و آحاد جامعه بایستی آگاهی لازم را در این زمینه داشته باشند تابتوانند در مواقع بحرانی عکس العملی درستی را داشته باشند.

 امروزِ شاهد راهکارهای  خود ساخته‌ای از طرف مسئولان شهری مبنی بر ساخت خانه‌های۲۵  متری تا ۴۰ متری هستیم

وی در ادامه به زلزله تهران اشاره و تصریح کرد: کلانشهری  مثل تهران که با انواع معضلات اجتماعی مواجه است که هرچه به حاشیه این شهر نزدیک‌تر می‌شویم دامنه آسیب‌های اجتماعی و طبیعی آن گسترده‌تر می‌شود، جدای معضلات اجتماعی، بحران‌های طبیعی از فرونشست زمین، آلودگی هوا تا انفجار جمعیتی در حاشیه این شهر رشد صعودی داشته است؛  امروزِ شاهد راهکارهای خودساخته‌ای از طرف مسئولان شهری مبنی بر ساخت خانه‌های۲۵  متری تا ۴۰ متری هستیم که نه تنها کمکی برای ساکنین این شهر نمی‌کنند بلکه اوضاع را در حاشیه شهرها بحرانی‌تر از قبل می‌کند در این میان اگر پایتخت با بحرانی مانند زلزله مواجه شود با انفجار جمعیتی که دارد بدون شک به گورستانی تبدیل خواهد شد.

نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: تهران با این مدیریت شهری، هلال احمر و امداد و نجاتی که دارد نمی‌توانند گره‌ ای از مشکلات در شرایط بحرانی باز کنند.توجه نکردن به زیرساخت‌های لازم و بافت‌های فرسوده در شهرها علی الخصوص تهران و ترافیک حاکم بر آن امکان عبور و مرور در شرایط بحرانی حتی برای آمبولانس و ماشین‌های آتشنشانی وجود نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: پایتخت با شرایط کنونی در هر بحرانی به گورستانی بزرگ تبدیل خواهد شد، از طرفی نسخه‌های خودساخته تعدادی از مسئولان در راستای خانه‌دار شدن مردم راهکار مناسبی در جهت کاهش آسیب‌های طبیعی و اجتماعی نبوده است./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet