ولادت امام موسی کاظم (ع)
1398/10/07 11:37:24
سرویس اقتصادی
محمودی:

افزایش حقوق باید متناسب با نرخ تورم باشد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس می‌گوید افزایش ۱۵ درصدی حقوق متناسب با نرخ تورم نیست که این امر مشکلات بسیاری برای کارمندان ایجاد می کند.
افزایش حقوق باید متناسب با نرخ تورم باشد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس می‌گوید افزایش 15 درصدی حقوق متناسب با نرخ تورم نیست که این امر مشکلات بسیاری برای کارمندان ایجاد می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902105678478000.jpg افزایش,حقوق,باید,متناسب,با,نرخ,تورم,باشد Icana

سمیه محمودی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با انتقاد از افزایش 15 درصدی حقوق در لایحه بودجه سال 99، گفت: براساس برنامه ششم توسعه افزایش حقوق باید متناسب با نرخ تورم باشد و با توجه به اینکه در حال حاضر تورم حدود 40 درصد است رشد 15 درصدی حقوق کارمندان توجیه پذیر نیست زیرا به دلیل ثابت بودن درآمد این قشر، وضعیت معیشتی آنها روزبه روز بدتر می شود.

نماینده مردم شهررضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی افزود: افزایش 15 درصدی حقوق، تاثیر مناسبی بر رشد حقوق‌های بالا دارد در حالیکه این افزایش نمی تواند تاثیر چندانی در ارتقا حقوق‌های کمتر از 4 میلیون تومان داشته باشد.

وی با بیان اینکه افزایش 15 درصدی حقوق متناسب با نرخ تورم نیست که این امر مشکلات بسیاری برای افراد کم درآمد ایجاد می کند، اظهار کرد: دولت ادعا می کند با افزایش نقدینگی به واسطه رشد حقوق، تورم افزایش می یابد حال باید به این نکته نیز توجه کرد که دولت با اصلاح قیمت بنزین و واریز یارانه‌ی بنزین به حساب خانواده‌ها خود به افزایش نقدینگی موجود در جامعه دامن می‌زد.

برنامه های دولت تنها روی کاغذ است

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه اگرچه دولت برنامه های خوبی ارائه می دهد اما عملکردش کاملا متفاوت است و نمی تواند گره ای از مشکلات مردم باز کند، اضافه کرد: علیرغم تمام انتقاداتی که به میزان افزایش حقوق کارمندان وارد است باید به دستمزد کارکنان نیز توجه شود زیرا حقوق این قشر توسط شورای عالی کار مشخص می شود.

دولت هیچ اقدامی برای جلوگیری از فرارهای مالیاتی انجام نمی‌دهد

محمودی با بیان اینکه دولت هیچ اقدامی برای جلوگیری از فرارهای مالیاتی انجام نمی‌دهد، ادامه داد: دولت افزایش درآمدهای مالیاتی را یکی از راهکارهای افزایش منابع در سال 99 بیان می کند در حالیکه افزایش مالیات ها منجر به فشار به بخش خصوصی و تولیدکنندگان می شود.

بیشتر بخوانید: پیش بینی انتشار ۸۰ هزار میلیارد تومان اوراق در لایحه بودجه سال ۹۹ غیرواقعی است

ارز چند نرخی رانت ایجاد می کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: علیرغم اینکه دولت در سال جاری برای تامین کالاهای اساسی موردنیاز مردم ارز 4200 تومانی تخصیص داد اما این ارز به دست مصرف کننده اصلی نرسید حال دولت در نظر دارد این برنامه را برای سال 99 نیز تکرار کند برای جلوگیری از تجربه سال جاری باید ارز تک نرخی شود زیرا چند نرخی بودن رانت ایجاد می کند.//

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet