انتخابات ریاست جمهوری
1398/10/07 11:48:37
سرویس اقتصادی
نوبخت در گفت‌وگو با خانه ملت مطرح کرد

احتمال افزایش منابع همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال 99

رئیس سازمان برنامه و بودجه می‌گوید علیرغم تمامی مشکلات، در لایحه بودجه سال ۹۹ اعتباری بالغ بر ۶ هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در نظر گرفته شد، در صورت امکان و معرفی منابع جدید، دولت از افزایش اعتبار برای همسان سازی حقوق بازنشستگان استقبال می کند.
احتمال افزایش منابع همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال 99 رئیس سازمان برنامه و بودجه می‌گوید علیرغم تمامی مشکلات، در لایحه بودجه سال 99 اعتباری بالغ بر 6 هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در نظر گرفته شد، در صورت امکان و معرفی منابع جدید، دولت از افزایش اعتبار برای همسان سازی حقوق بازنشستگان استقبال می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902107998421731.jpg احتمال,افزایش,منابع,همسان,سازی,حقوق,بازنشستگان,در,سال,99 Icana

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در گفت‌وگو با خبرنگار   خبرگزاری خانه ملتدر پاسخ به این پرسش که اگرچه دولت با کمبود منابع روبه رو است اما آیا تخصیص 6 هزار میلیارد تومان می‌تواند تاثیر محسوسی در همسان سازی حقوق بازنشستگان داشته باشد، گفت: مجلس در سال جاری برای همسان سازی حقوق بازنشستگان 3 هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی کرد که دولت از اختیار خود استفاده کرده و این رقم را به 5 هزار میلیارد تومان افزایش داد تا حقوق بازنشستگان افزایش مناسبی پیدا کند.

وی افزود: علیرغم تمامی مشکلات، در لایحه بودجه سال 99 نیز اعتباری بالغ بر 6 هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در نظر گرفته شده است و در صورت امکان و معرفی منابع جدید توسط مجلس، دولت از افزایش اعتبار برای همسان سازی حقوق بازنشستگان استقبال می کند.

حقوق کارمندان در سال‌های گذشته بیش از نرخ تورم افزایش یافت

عضو کابینه دوازدهم درباره افزایش حقوق کارمندان در لایحه بودجه سال 99، اظهار کرد: براساس قانون افزایش حقوق باید متناسب با نرخ تورم باشد به همین دلیل در سال های گذشته حقوق کارمندان بیش از نرخ تورم افزایش یافت تا قدرت خرید بیشتر شود.

افزایش وام ازدواج در سال 99 در دستان بانک مرکزی

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به این پرسش که نمایندگان خواستار افزایش وام ازدواج در سال 99 هستند آیا دولت منابع کافی را برای این امر را دارد، تصریح کرد: این مسائل مربوط به بانک مرکزی است و ما نمی توانیم تکلیف مالایطاق کنیم.//

پایان پیام

خبرنگار؛ فاطمه ضرغامی

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet