خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1398/10/08 15:32:30
سرویس اجتماعی
سعیدی با دفاع از مصوبه کمیسیون فرهنگی:

وام ازدواج 50 میلیونی هزینه‌‎ای به دولت تحمیل نمی‌کند

نماینده کمیسیون فرهنگی در کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ مجلس، معتقد است که وام ازدواج ۳۰ میلیونی مشکلی از جوانان حل نمی‌کند و مصوبه کمیسیون فرهنگی مبنی بر افزایش وام ازدواج به ۵۰ میلیون تومان، هزینه‌ای به دولت تحمیل نمی‌کند.
وام ازدواج 50 میلیونی هزینه‌‎ای به دولت تحمیل نمی‌کند نماینده کمیسیون فرهنگی در کمیسیون تلفیق بودجه 99 مجلس، معتقد است که وام ازدواج 30 میلیونی مشکلی از جوانان حل نمی‌کند و مصوبه کمیسیون فرهنگی مبنی بر افزایش وام ازدواج به 50 میلیون تومان، هزینه‌ای به دولت تحمیل نمی‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902100865978440.jpg وام,ازدواج,50,میلیونی,هزینه‌‎ای,به,دولت,تحمیل,نمی‌کند Icana

محمداسماعیل سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مصوبه اخیر کمیسیون فرهنگی مجلس مبنی بر افزایش وام ازدواج از 30 به 50 میلیون تومان، اظهار کرد: در شرایط اقتصادی امروز کشور، یکی از اساسی‌ترین مسائل تشکیل خانواده و ازدواج جوانان است که مجلس به عنوان نهاد سیاست گذار باید شرایطی را برای تسهیل ازدواج جوانان فراهم کند.

بیشتر بخوانید:

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وام ازدواج همه مشکلات جوانان را حل نمی‌کند، افزود: وام ازدواج در این شرایط اقتصادی مشوقی برای ازدواج جوانان بوده و برطرف شدن موانع بر سر راه جوانان در شروع زندگی است.

وی با بیان اینکه وام ازدواج 30 میلیون تومانی کفاف هزینه‌های بالای شروع زندگی را نمی‌دهد، ادامه داد: در صورت ثابت ماندن مبلغ این وام با تورم فعلی، مشکلی از جوانان حل نخواهد شد.

محل پیش بینی شده برای پرداخت وام منابع موجود بانک‌ها است

سعیدی با یادآوری اینکه شوک قیمتی وارده به بازار کاری کرد که مبلغ وام 30 میلیون تومانی ازدواج، ارزش همان وام ازدواج قبلی، یعنی 10 میلیون تومان را داشته باشد؛ تصریح کرد: محل پیش بینی شده برای پرداخت وام ازدواج، بودجه‌ای به دولت تحمیل نمی‌کند و از محل منابع موجود بانک‌های کشور است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار امیدواری کرد که بانک‌ها با مدیریت منابع خود بتوانند شرایط پرداخت وام ازدواج به جوانان را فراهم کنند و کمیسیون تلفیق بودجه و صحن مجلس نیز به این مهم در قالب لایحه بودجه 99 کشور رأی مثبت دهند.

این در حالیست که محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در گفت‌وگو با خانه ملت در واکنش به پیشنهاد کمیسیون فرهنگی مجلس مبنی بر افزایش وام ازدواج به ۵۰ میلیون تومان، گفت: ما نمی توانیم تکلیف مالایطاق را اجرا کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet