خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1398/10/08 15:53:42
سرویس اجتماعی
نگاهی به لایحه بودجه سال 99؛

وام ازدواج باید دو برابر شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است حمایت ۳۰ میلیونی دولت در قالب وام ازدواج برای فراهم کردن مقدمات ازدواج کافی نیست به همین دلیل این وام باید در قانون بودجه سال آینده دو برابر شود.
وام ازدواج باید دو برابر شود عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است حمایت 30 میلیونی دولت در قالب وام ازدواج برای فراهم کردن مقدمات ازدواج کافی نیست به همین دلیل این وام باید در قانون بودجه سال آینده دو برابر شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201901100353781050.jpg وام,ازدواج,باید,دو,برابر,شود Icana

گروه اقتصادی- افزایش وام ازدواج در لایحه بودجه سال 99، انتظاری بود که جامعه به‌ویژه قشر جوان از دولت داشت اما مبلغ وام ازدواج سال آینده همچون سال جاری باز هم برای هر زوج 30 میلیون و در کل 60 میلیون در نظر گرفته شده است. به همین منظور با توجه به تقاضای مردمی برای اصلاح مبلغ در نظر گرفته شده توسط نمایندگان کمیسیون تلفیق بودجه مجلس، سیدناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گفت: درحالی طبق آمارها باید سالانه یک میلیون ازدواج در کشور اتفاق بیافتد که تحقق این مهم نیازمند یک میلیون مسکن، وسایل منزل و.. است اما حمایت 30 میلیون تومانی دولت در قالب وام برای فراهم کردن مقدمات ازدواج کافی نیست.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی معتقد است مجلس باید اقدامات اساسی برای اصلاح میزان مبلغ وام ازدواج و نحوه پرداخت آن انجام دهد، لذا وام ازدواج باید در بودجه سال 99 دو برابر شود تا زوجین بتواند حداقل نیازهای اولیه ازدواج خود را فراهم کنند.

باید به کسی که می‌تواند وام ازدواج دریافت کند، مدل داد!

وی ادامه داد: با توجه به تورم اقتصادی، وام ازدواج موجود نمی‌تواند حتی امکانات اولیه برای آغاز زندگی را فراهم کند هرچند شرایط دریافت این وام نیز مانند تعداد ضامن‌های درخواستی بسیار سخت است و به نوعی باید به کسی که می‌تواند وام ازدواج دریافت کند، مدل داد! بنابراین متاسفانه قوانین مرتبط با حمایت از ازدواج محکم و مترقی نیست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: مصوبه بانک مرکزی درخصوص وام ازدواج برای 8 سال گذشته است درحالی که ارزش پول ملی بسیار نزول کرده لذا باید این مصوبه تغییر کرده و بروز شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet