پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/10/10 11:20:34
سرویس اقتصادی
گرمابی:

وزارت صمت با تامین تسهیلات واحدهای تولیدی، تولیدِ چادر مشکی را افزایش دهد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ا بیان اینکه وزارت صمت می‌تواند با تامین تسهیلاتِ واحدهای تولیدی، میزان تولید چادر مشکی را افزایش دهد، گفت: می‌توان با واردات تکنولوژی های به روز، نیاز داخل را رفع کرد.
وزارت صمت با تامین تسهیلات واحدهای تولیدی، تولیدِ چادر مشکی را افزایش دهد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ا بیان اینکه وزارت صمت می‌تواند با تامین تسهیلاتِ واحدهای تولیدی، میزان تولید چادر مشکی را افزایش دهد، گفت: می‌توان با واردات تکنولوژی های به روز، نیاز داخل را رفع کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201810102588989986.jpg وزارت,صمت,با,تامین,تسهیلات,واحدهای,تولیدی،,تولیدِ,چادر,مشکی,را,افزایش,دهد Icana

حمید گرمابی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره مشکلات واحدهای تولیدکننده چادر مشکی، گفت: در گذشته تعداد واحدهای تولیدکننده چادر مشکی کم بود که در حال حاضر این واحدها افزایش یافته اما این واحدها به دلیل برخی مشکلات غیرفعال شدند یا با تمام ظرفیت خود فعالیت نمی‌کنند در نتیجه باید به دنبال رفع مشکلات این واحدهای تولیدی بود.

انحصار در واردات چادر قیمت را افزایش می‌دهد

نماینده مردم فیروزه و نیشابور در مجلس شورای اسلامی درباره برخی شائبه‌ها مبنی بر اینکه واردات چادر مشکی در انحصار تعداد محدودی است، افزود: در صورت وجود انحصار، سوءاستفاده های بسیاری در این زمینه رخ می دهد به گونه ای که واردکنندگان قیمت چادر را به میزان دلخواه افزایش می دهند.

وی اظهار کرد: هرچند یکی از مشکلات واحدهای تولیدی کمبود مواد اولیه است اما باید به این نکته نیز توجه شود از آنجایی که واردات پارچه چادر، منعی ندارد قطعا می‌توان مواد اولیه و نخ مودرنیاز تولید چادر را نیز به راحتی از کشورهایی مانند هند، چین و ترکیه وارد کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه وزارت صمت می‌تواند با تامین تسهیلات واحدهای تولیدی میزان تولید چادر مشکی را افزایش دهد، اضافه کرد: می‌توان با واردات تکنولوژی های به روز، نیاز داخل را رفع کرد.

تولید چادر مشکی ارزش افزوده بسیاری برای کشور ایجاد می کند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: علیرغم اینکه تولید چادر در کشور به واردات نخ نیاز دارد اما تولید آن در کشور می تواند ارزش افزوده‌ی بسیاری ایجاد کند که تحقق این امر به توجه بیشتری نیاز دارد.

بیشتر بخوانید:

واردات ۱۳۰ میلیون دلاری چادر مشکی/

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet