عید قربان
1398/10/30 14:22:03
سرویس سیاسی
ابطحی:

کشورهای منطقه، خویشتن داری ایران را فراموش نکنند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت:کویت و کشورهای دیگر منطقه نباید فراموش کنند که  ایران در مقابل آنها بزرگواری و خویشتن داری کرده است.
کشورهای منطقه، خویشتن داری ایران را فراموش نکنند عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت:کویت و کشورهای دیگر منطقه نباید فراموش کنند که  ایران در مقابل آنها بزرگواری و خویشتن داری کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201912102608828531.jpg کشورهای,منطقه،,خویشتن,داری,ایران,را,فراموش,نکنند Icana

سید محمد جواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به موضوع دیدار رئیس پارلمان کویت با جدایی طلبان الاحوازیه که چندی پیش انجام شد، گفت: موضوع دیدار رئیس مجلس کویت با رئیس گروهک الاحوازیه خلاف حسن همجواری و خلاف آنچه در تریبون ها و  پیام ها گفته می‌شود، است.

وی افزود: کویت نباید فراموش کند که ظرف چند ساعت توسط عراق تصرف شد و تنها کشوری که به آن کمک کرد جمهوری اسلامی بود؛ علیرغم برخی رفتارها و خباثت های کویت  در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران  و اینکه حتی جزیره خود را در اختیار عراق قرار داده بود؛جمهوری اسلامی از منافع کویت دفاع کرد.

بیشتر بخوانید:

 

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس ادامه داد: کویت و کشورهای دیگر منطقه نباید فراموش کنند که  ایران در مقابل آنها بزرگواری و خویشتن داری کرده است. اینکه مقامی از کویت یک گروه تروریستی تجزیه‌طلب را به حضور می پذیرد و پناه میدهد، عکس یادگاری میگیرند؛ درست نیست و باید بدانند دوست دشمن ما، دشمن ماست.

ابطحی با بیان اینکه گروه های تروریستی تجزیه طلب مانند صدام از طریق بی ثبات کردن منطقه به دنبال  زمینه سازی برای جدایی خوزستان از ایران هستند، تصریح کرد: گروهک تروریستی الاحوازیه در جریان رژه نیروهای مسلح اقدام به تیراندازی به مردم مظلوم و نیروهای مسلح کرد و تعدادی از آنها شهید و زخمی شدند، هر بیگناهی که در خوزستان ما شهید شد، ما دست کشورهای حامی را هم در آن می بینیم.

ملتهای مسلمان منطقه باید بیدار شوند

نماینده مردم درمجلس دهم با بیان اینکه برخی رفتارها در کویت اهرم دست دولتمردان آمریکایی و انگلیسی است، تصریح کرد: امروز، صحنه روشن شدن و شفاف شدن دوست از دشمن ها است.کویتی ها باید حمیت و غیرت عربی خودشان را نشان دهند؛ نباید با کشوری که به آنها کمک کرده است این رفتار را بکنند، موضع بگیرند و از جدایی طلبان و تروریست‌های به نام برقراری صلح در منطقه حمایت کنند. انشالله ملتهای مسلمان منطقه بیدار شوند و همان طور که در وصیت نامه حضرت امام(ره) تاکید شده ، از مردم مسلمان ایران الگو بگیرند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet