هدر اصلی
1398/10/10 18:15:22
سرویس اقتصادی
یوسف‌نژاد نشست عصر امروز کمیسیون تلفیق مجلس را تشریح کرد

تصویب میزان انتشار اوراق مالی در سال آتی؛ شهرداری‌ها مجاز به انتشار 8هزار میلیارد تومان اوراق شدند

نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ از بررسی تبصره ۵ لایحه بودجه که درباره میزان انتشار اوراق در سال آینده است در کمیسیون متبوعش خبر داد.
تصویب میزان انتشار اوراق مالی در سال آتی؛ شهرداری‌ها مجاز به انتشار 8هزار میلیارد تومان اوراق شدند نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ از بررسی تبصره 5 لایحه بودجه که درباره میزان انتشار اوراق در سال آینده است در کمیسیون متبوعش خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201906107354992130.jpg تصویب,میزان,انتشار,اوراق,مالی,در,سال,آتی؛,شهرداری‌ها,مجاز,به,انتشار,8هزار,میلیارد,تومان,اوراق,شدند Icana

علی اصغر یوسف نژاد نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست عصر کمیسیون متبوعش، گفت: در این نشست تبصره 5 لایحه بودجه سال 99 درباره انتشار اوراق مالی مورد بررسی قرار گرفت که براساس آن شرکت‌های دولتی می‌توانند تا سقف شصت و پنج هزار میلیارد ریال به عبارتی 6 هزار و 500 میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی ریالی را برای اجرای طرح های دارای توجیه فنی، اقتصادی، مالی و زیست محیطی خود، با تضمین و بازپرداخت اصل و سود، منتشر کنند.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین به دولت اجازه داده می شود برای تامین مالی تا مبلغ پانصد و پنجاه هزار میلیارد ریال این قانون، اوراق مالی اسلامی منتشر کند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: براساس بند ج تبصره 5 لایحه بودجه سال 98 اوراق فروش نرفته برای مطالبات معوق در سقف اعتبار مربوطه، با تایید رئیس دستگاه اجرائی، ذی حساب و سازمان برنامه و بودجه کل کشور قابل واگذاری است.

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: شهرداری های کشور و سازمان های وابسته به آنها با تایید وزارت کشور تا سقف 8 هزار میلیارد تومان اوراق اسلامی ریالی با تضمین خود و بازپرداخت اصل و سود آن منتشر کنند.

بیمه مرکزی مجاز به انتشار یک هزار میلیارد ریال اوراق بهادار شد

نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ با بیان اینکه در کمیسیون مقرر شد دولت با حفظ قدرت خرید در سقف نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار اجازه دارد تا سه سال اسناد خزانه اسلامی را صادر و به طلبکاران واگذار کند، ادامه داد: بیمه مرکزی و موسسات بیمه بازرگانی به منظور پوشش های بیمه ای اجازه دارند یک هزار میلیارد ریال اوراق بهادار و بیمه ای منتشر کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet