هدر اصلی
1398/10/14 08:14:00
سرویس اقتصادی
نگاهی به لایحه بودجه سال 99؛

نادری: مالیات؛ کلید تامین بودجه/ مالیات باید به حق گرفته شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است اگرچه مالیات کلید تامین بودجه مملکت است اما باید نحوه اخذ آن از کارمندان، پزشکان، سلبیرتی‌ها و... عادلانه باشد.
نادری: مالیات؛ کلید تامین بودجه/ مالیات باید به حق گرفته شود عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است اگرچه مالیات کلید تامین بودجه مملکت است اما باید نحوه اخذ آن از کارمندان، پزشکان، سلبیرتی‌ها و... عادلانه باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201903107476176525.jpg نادری:,مالیات؛,کلید,تامین,بودجه/,مالیات,باید,به,حق,گرفته,شود Icana

شهاب نادری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت بر ضرورت اخذ عادلانه مالیات از اقشار مختلف جامعه تاکید کرد و گفت: از آنجا که بودجه نفتی کم شده است باید از طریق مالیات برای کشور درآمدزایی کرد هرچند باید نحوه اخذ این مالیات از کارمندان، پزشکان، سلبیرتی‌ها و... عادلانه باشد لذا اگر تدبیر به خرج داده نشود این مهم معترضان بسیاری پیدا خواهد کرد.

نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کلید تامین بودجه مملکت مالیات است، ادامه داد:فرار مالیاتی جرم است لذا دولت باید تمرکز خود را بر جلوگیری از فرارهای مالیاتی گذاشته و مانع از این کار شود.

وی با بیان اینکه مالیات بردرآمد حقوق‌بگیران یکی از انواع مالیات مستقیم است که برای سال آینده نسبت به سال جاری، افزایش داده شده است، افزود:  مالیات باید به حق گرفته شود نه آنکه عده‌ای از حقوق‌شان هر ماه کم شود اما عده ای از افراد متمول جامعه از پرداخت آن فرار کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: پرداخت مالیات آن هم در شرایط تحریم اقتصادی باید به فرهنگ در کشور تبدیل شود. دراین خصوص سازمان امور مالیاتی و دستگاه‌های فرهنگی راهکار ارائه دهند، مردم باید بدانند ممکلت در حال تهی شدن از بودجه نفتی است و مالیات‌ها صرف آبادانی  کشور می‌شود./

پایان پیام  

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet