هدر اصلی
1398/10/12 09:02:22
سرویس فرهنگی
احمدی لاشکی خبر داد

مصوبه تلفیق برای ساخت و تجهیز حداقل 8 هزار مدرسه

عضو  کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ با استناد به مصوبه هفته گذشته کمیسیون تلفیق بودجه از ساخت و تجهیز ۸ هزار مدرسه با اعتبار در نظر گرفته شده در تبصره ۵ لایحه بودجه از طریق فروش اوراق خبر داد.
مصوبه تلفیق برای ساخت و تجهیز حداقل 8 هزار مدرسه عضو  کمیسیون تلفیق بودجه 99 با استناد به مصوبه هفته گذشته کمیسیون تلفیق بودجه از ساخت و تجهیز 8 هزار مدرسه با اعتبار در نظر گرفته شده در تبصره 5 لایحه بودجه از طریق فروش اوراق خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201901109679386497.jpg مصوبه,تلفیق,برای,ساخت,و,تجهیز,حداقل,8,هزار,مدرسه Icana

قاسم احمدی لاشکی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره مصوبات اخیر کمیسیون تلفیق بودجه 98 در حوزه آموزش و پرورش، اظهار کرد: هفته گذشته کمیسیون تلفیق بودجه، مصوبات مهمی در حوزه آموزش و پرورش داشت که به پیشنهاد نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیقات در کمیسیون تلفیق، تصویب شد که مقرر شد درآمد حاصل بند (د) تبصره 16 به دو برابر افزایش یابد.

اختصاص 15 هزار میلیارد از محل 2 درصد سود شرکت‌ها برای حوزه آموزش

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی، رقم حاصل از این بند را 7 هزار و 500 میلیارد تومان تخمین زد که با افزایش یک درصد به دو درصد این رقم نیز به دو برابر افزایش یافت و گفت: ردیف‌های هزینه‌ای از این محل، برای پاداش پایان خدمت معلمان، اجرای نظام رتبه بندی معلمان، کیفیت بخشی به آموزش و پرورش و برای حوزه‌‎های پژوهشی و دانشگاهی در نظر گرفته خواهد شد.

قاسم احمدی لاشکی

 

وی یادآور شد: مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق مربوط به جز "ع" تبصره 5 لایحه بودجه بود که در خصوص فروش و انتشار اوراق است؛ بر این اساس مقرر شد رقمی معادل دو هزار میلیارد تومان برای توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس در نظر گرفته شود.

احمدی لاشکی با بیان اینکه سال گذشته با استفاده از این تبصره 12 هزار کلاس درس جدید احداث شد، افزود: در حال حاضر 30 درصد بناهای مدارس غیر استاندارد که از طریق این تبصره می‌‎توان کارهای مهمی انجام داد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چنانچه میانگین هزینه ساخت هر مدرسه را 2 میلیارد تومان در نظر بگیریم، با اعتبار اختصاصی از محل این تبصره می‎توان بالغ بر 8 هزار مدرسه 5 کلاسه احداث کرد که تحولی بزرگ در آموزش و پرورش به شمار می‌آید.

بیشتر بخوانید:

کارستان تلفیق برای فرهنگیان / افزایش ۲ برابری درآمدها از محل سود شرکت‌های دولتی/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet