هدر موبایل
1398/10/23 16:11:39
سرویس اجتماعی
موسوی لارگانی:

مالیات بر واردات «دخانیات» افزایش می‌یابد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سیاست «تریاک سوخته» در راستای از بین بردن مردم ایران از طرف انگلستان سیاست زیرکانه‌ای است که سالیان دراز به طرق مختلف اجرایی شده و امروز با تحریم نبودن دخانیات تکرارشد.
مالیات بر واردات «دخانیات» افزایش می‌یابد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سیاست «تریاک سوخته» در راستای از بین بردن مردم ایران از طرف انگلستان سیاست زیرکانه‌ای است که سالیان دراز به طرق مختلف اجرایی شده و امروز با تحریم نبودن دخانیات تکرارشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201604109948971742.jpg مالیات,بر,واردات,«دخانیات»,افزایش,می‌یابد Icana

سید ناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد مالیات بر دخانیات گفت: مالیات بر دخانیات یکی از موضوعات مورد بحث مجلس بوده است و متاسفانه در چند سال اخیر مالیات اندکی بر دخانیات اعمال شده است؛ در بودجه بندی سال99  مالیات بر دخانیات داخلی و خارجی  برابر و مساوی در نظر گرفته شده است و  این مسئله توسط نمایندگان تغییر خواهد کرد.

 نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برابری مالیات سیگار داخلی و خارجی موجب افزایش قاچاق دخانیات و عاملی بر افزایش واردات آن و دلیلی بر بیکاری کارگران خواهد شد؛ با تمام این تفاسیر مالیات باید به گونه‌ای تعیین شود که وارد کنندگان سیگار از واردات آن منصرف شوند و شرایط به گونه‌ای نباشد که مشوقی برای واردات دخانیات در کشور باشد.

مالیات تولید دخانیات داخلی تحت تاثیر شرایط اقتصادی 

نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: در بحث تولید دخانیات چون اشتغال داخلی مورد بحث است بدون شک افزایش مالیات بر دخانیات بر روی کارگران، تولیدکنندگان داخلی، کشاورزان  توتون و تنباکو تاثیر خواهد گذاشت بر همین مبنا مالیات تعلق گرفته بر دخانیات داخلی باید متناسب با شرایط اقتصادی کشور باشد.

 موسوی لارگانی در ادامه مصرف دخانیات را عاملی برای مرگ‌های زود هنگام دانست و گفت: دخانیات تهدیدی برای سلامتی جامعه است و این موضوع می‌تواند؛ موجب مرگ‌های زودهنگام و عامل بسیاری از بیماری‌ها شده، برای کاهش مصرف آن باید فرهنگ‌سازی صورت بگیرد امیدواریم با افزایش مالیات بر دخانیات شاهد کاهش مصرف دخانیات در کشور باشیم.

در لایحه بودجه ۹۹ مالیات بر سیگار وارداتی افزایش داده نشده است 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: متاسفانه در لایحه بودجه ۹۹ مالیات بر سیگار وارداتی افزایش داده نشده است و همین امر عاملی بر افزایش بر ورود سیگار قاچاق و  مصرف سیگار وارداتی خواهد شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر برندهای متفاوت دخانیات توسط سرمایه گذاران خارجی در داخل تولید می‌شود؛ سود آن به حساب سرمایه گذاران خارجی است، صدور مجوز برندهای متفاوت از طرف هر سازمان و نهادی باشد اشتباه محض است، شرکت دخانیات فقط مجاز به تولید دخانیات مورد نیاز کشور است نه برندهای متفاوت در این بین کشور برای توسعه می‌تواند در حوزه‌های متفاوتی غیر از دخانیات سرمایه‌گذاری کند.

سیاست «تریاک سوخته» سیاستی زیرکانه

عضو کمیسیون اقتصادی گفت: سیاست تریاک سوخته در راستای از بین بردن مردم ایران از طرف انگلستان سیاست زیرکانه‌ای که سالیان دراز به طریق مختلف اجرایی شده امروز با تحریم نبودن دخانیات تکرار شد، در چند سال اخیر کشور ما در تحریم‌های مختلف از جمله سلامت بسیار ضربه خورد, تحریم‌هایی که شامل حال سیگار و دیگر دخانیات نشد که هریک به تنهایی جنگی نرم و کم هزینه‌ای هستند  برای نابودی هر کشوری که سلامتی نیروی انسانی هر کشوری را در مرز نابودی قرار می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

موسوی لارگانی در پایان تصریح کرد: کمیسیون صنایع، کمیسیون بهداشت و کمیسیون اجتماعی باید در مسئله مالیات دخانیات و برندهای متفاوت آن ورود پیدا کرده جلوی تولید دخانیات با برندهای مختلف را بگیرد ./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet