هدر اصلی
1398/10/15 10:13:00
سرویس اقتصادی
نگاهی به لایحه بودجه سال 99؛

نادری: کالاهای اساسی با قیمت ارز ترجیحی در اختیار مردم قرار گیرند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تدبیر کمیسیون تلفیق برای جلوگیری از عرضه کالاهای اساسی به قیمت آزاد در بازار را ضرروی دانست.
نادری: کالاهای اساسی با قیمت ارز ترجیحی در اختیار مردم قرار گیرند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تدبیر کمیسیون تلفیق برای جلوگیری از عرضه کالاهای اساسی به قیمت آزاد در بازار را ضرروی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201903108314738290.jpg نادری:,کالاهای,اساسی,با,قیمت,ارز,ترجیحی,در,اختیار,مردم,قرار,گیرند Icana

شهاب نادری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد به اینکه هر سال برای کالای اساسی ارز 4200 تومانی در نظر گرفته می‌شود اما کالاهای اساسی در بازار آزاد به نرخ بازار آزاد عرضه می‌شوند، گفت: مجلس و کمیسیون تلفیق باید با اصلاح لایحه بودجه سال آینده در این خصوص تدبیری بی‌اندیشید تا کالاهای اساسی در بازار به نرخ آزاد عرضه نشوند.

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از زمانی که تخصیص ارز دولتی آغاز شد، به دلیل عدم نظارت دولت بر شبکه توزیع، افزایش قیمت‌ها کالاهای اساسی شکل گرفت و فاصله بسیاری بین نرخ ارز ترجیحی و نرخ محاسباتی برای مصرف‌کننده نهایی ایجاد شد.

وی ادامه داد:دولت باید یا از عهده نظارت بر توزیع کالاها و عدم قاچاق از کشور برآید یا باید مابه التفاوت نرخ ارز ترجیحی کالاهای اساسی تا نرخ بازار آزاد را به‌صورت یارانه ارزی براساس سرانه به کل جمعیت کشور اختصاص دهد.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet