شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1398/10/14 13:24:31
سرویس فرهنگی
سیاوشی:

آمریکا نمی تواند همه خبرها درباره شهادت سردار سلیمانی را سانسور کند

رئیس کمیته حقوقی فراکسیون زنان مجلس، مانور بر تروریستی بودن اقدام آمریکا و نقض قوانین حاکمیتی عراق را روشی مناسب برای ممانعت از حذف پست‌های اینستاگرامی شهادت سردار قاسم سلیمانی دانست.
آمریکا نمی تواند همه خبرها درباره شهادت سردار سلیمانی را سانسور کند رئیس کمیته حقوقی فراکسیون زنان مجلس، مانور بر تروریستی بودن اقدام آمریکا و نقض قوانین حاکمیتی عراق را روشی مناسب برای ممانعت از حذف پست‌های اینستاگرامی شهادت سردار قاسم سلیمانی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201902106818824084.jpg آمریکا,نمی,تواند,همه,خبرها,درباره,شهادت,سردار,سلیمانی,را,سانسور,کند Icana

طیبه سیاوشی شاه عنایتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد حذف پست‌های مرتبط با شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در اینستاگرام گفت: فیس بوک و اینستاگرام اعلام کرده‌اند که پست‌های مرتبط با شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی از جمله موارد تحریمی بوده و آنها موظف به رعایت قوانین تحریمی علیه ایران هستند، به همین دلیل این پست‌ها حذف می‌شوند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از دیروز هر کجا که نام شهید سردار حاج قاسم سلیمانی یا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هشتگ شده است، فیس بوک و اینستاگرام اقدام به حذف آنها کرده‌اند.

اقدام آمریکا برای به شهادت رساندن سردار  سلیمانی نقض قوانین حاکمیتی عراق بود

وی تصریح کرد: البته این شبکه‌های اجتماعی به راحتی می‌توانند قوانین مرتبط با تحریم‌ها را دور بزنند، چرا که اقدام آمریکا برای به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سلیمانی نقض قوانین حاکمیتی عراق بود.

شهادت سردار سلیمانی انتقام نابودی داعش و القاعده در منطقه بود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: آمریکا هم در صحنه واقعی و هم در فضای مجازی، جنگی را علیه افرادی همچون ریاست سپاه قدس و شهید سردار حاج قاسم سلیمانی که با افراط گرایی در منطقه که توسط داعش و القاعده ایجاد شد، مقابله کرده و آنها را نابود کردند، شروع کرده است.

وی افزود: آنچه مسلم است منطقه خاورمیانه سرشار از ثروت بوده و منطقه استراتژیکی است که آمریکایی‌ها جهت ضرورت حیاتی برای تحکیم ابرقدرتی خود در جهان بدان نیاز دارند، به همین دلیل نمی‌خواهند آرامش در آن ایجاد شود، بنابراین این امر را از طریق فضای مجازی و فضای واقعی دنبال کرده و در این مسیر هر اقدامی را که بتوانند انجام می‌دهند.

سیاوشی اظهار کرد: هم‌اکنون شاید بتوانند اینستاگرام را به این روش در اختیار بگیرند، اما فضاهای مجازی دیگری هستند که زمینه انتشار این اخبار را فراهم آورده‌اند، کما اینکه از روز گذشته شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی خبر اول تمام شبکه‌های خبری بین‌المللی بود که اهمیت وی به عنوان قهرمان ایران و جهان اسلام در سطح دنیا را نشان می‌دهد.

فضای توییتر برای انتشار اخبار مرتبط با شهادت سردار سلیمانی مناسب‌تر است

وی عنوان کرد: ما باید با استفاده از سایر شبکه‌های اجتماعی همچون توییتر که فضای بین‌المللی گسترده‌ای دارد به انتشار این اخبار بپردازیم، کما اینکه در بسیاری از آنها از این مهم دفاع هم می‌شود، اما متاسفانه به این دلیل که فیلتر هستند، دسترسی به آنها مشکل است.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: ما باید برای پیروزی در این جنگ به صورتی تدبیر کنیم تا بر اساس تصمیم روز گذشته شورای عالی امنیت ملی، در زمانی مناسب، پاسخ محکم و درستی به این اقدام تروریستی و جنایتکارانه آمریکا بدهیم.

رئیس کمیته حقوقی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ما در فضای مجازی باید بر این مهم که این اقدامی تروریستی و هدفمند بوده و نقض حاکمیت کشور عراق بوده است، مانور داده و از این روش برای شفاف‌سازی در این خصوص استفاده کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet