KHANEH MELLAT

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/10/15 19:26:36
سرویس فرهنگی
زاهدی با اشاره به رأی قاطع نمایندگان به طرح تعیین سرفصل درسی جنایات آمریکا:

امروز مبارزه با آمریکا خواست همه گروه‌ها و جناح‌ها است/ باید از شهید سلیمانی در کتب درسی یاد شود

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، جنایت تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی را مصداق مواردی دانست که باید در کتب درسی از آن یاد شود تا نسل جوان این جنایات را به یاد داشته باشد.
امروز مبارزه با آمریکا خواست همه گروه‌ها و جناح‌ها است/ باید از شهید سلیمانی در کتب درسی یاد شود رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، جنایت تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی را مصداق مواردی دانست که باید در کتب درسی از آن یاد شود تا نسل جوان این جنایات را به یاد داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201610108826183111.jpg امروز,مبارزه,با,آمریکا,خواست,همه,گروه‌ها,و,جناح‌ها,است/,باید,از,شهید,سلیمانی,در,کتب,درسی,یاد,شود Icana

 محمدمهدی زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت  ضمن تبریک و تسلیت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، با اشاره به رأی قاطع نمایندگان ملت به طرح الزام دولت در تعیین سرفصل "جنایات و توطئه های آمریکا" در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها در نشست علنی امروز مجلس، اظهار کرد: این رأی قاطع و 97 درصدی نمایندگان به این طرح، نشان داد که مبارزه با آمریکا، چپ و راست نمی‌شناسد و موضوعی فراجناحی است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: کلیات طرح مذکور در نشست علنی روز 13 آبان به تصویب رسید و پس از آن کمیسیون آموزش متنی منقح و همه جانبه برای تصویب به صحن علنی مجلس ارائه کرد که در نشست امروز به تصویب رسید.

زاهدی تصریح کرد: بر اساس مصوبه امروز مجلس، وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مکلفند با بهره‌گیری از تمام اسناد تاریخی به ویژه اسناد بجای مانده از لانه جاسوسی آمریکا در تهران، سرفصل جنایات، توطئه ها، خیانت‌ها و مداخلات نظام استکباری به ویژه دولت آمریکا در دنیا "با اولویت کشور ایران" در برنامه‌ها و کتب درسی مدارس، موسسات، آموزش عالی و دانشگاه های دولتی و غیردولتی کشور اعم از وابسته به این وزارتخانه‌ها و یا تحت نظارت آنان بگنجانند.

وی تأکید کرد: نکته مهم در تصویب این طرح، رأی قاطع و بی نظیر نمایندگان به طرح مذکور بود که تا به حال در مجلس سابقه چنین رأی بالایی به یک طرح از طرف نمایندگان وجود نداشت. این مسئله نشان می‌‎دهد که نمایندگان فراتر از مسائل گروهی و جناحی به موضوع مبارزه با آمریکا می‌نگرند لذا همه تفکرات سیاسی به این طرح رأی مثبت دادند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، اقدام اخیر تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی و یارانش را جنایتی دانست که باید در کتب درسی از آن یاد شود، چراکه به شهادت رساندن دو تن از سران امنیتی و رسمی دو کشور عراق و ایران جز یک حرکت تروریستی نیست که هم "مداخله" و هم  "جنایت" به شمار می‌آید.

زاهدی اضافه کرد: نسل جوان و نوجوان ما امروز باید با جنایات آمریکا آشنا باشند تا روحیه ضد استکباری در درون دانش آموزان ما از همان دوره کودکی رشد کند و جوششی جدید برای آمریکا ستیزی در کشور ایجاد شود.

بیشتر بخوانید:

رأی نمایندگان به طرح الزام دولت به تعیین سرفصل درسی جنایات آمریکا

عضو فراکسیون ولایی مجلس با بیان اینکه بسیار به آینده خوشبین هستیم، افزود: با موج جدید استکبارستیزی، امیدواریم در آینده‌ای کوتاه آمریکا و عواملش منطقه را ترک کنند، در میان مدت رژیم صهیونیستی نابود شود و در دراز مدت نظام‌های استکباری از صفحه روزگار برای ظهور آقا امام زمان(ع) محو شود و جهان در اختیار مستضعفین و مسلمین قرار گیرد.

به گزارش خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 15 دی ماه) مجلس شورای اسلامی طرح الزام دولت در تعیین سرفصل "جنایات و توطئه های آمریکا" در کتب درسی مدارس و دانشگاه ها را با 231 رأی موافق، 2 رأی مخالف و بدون هیچ رأی ممتنع از مجموع 239 نماینده حاضر در صحن را به تصویب رساندند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet