شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1398/10/18 13:12:43
سرویس اقتصادی
گلمرادی:

ضرورت رفع مشکلات پتروشیمی‌های بخش خصوصی/ تولید پتروشیمی‌های کشور به 130 میلیون تن می‌رسد

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: رفع مشکلات پیش‌روی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه پتروشیمی جهت سرمایه گذاری بیشتر در این بخش موضوعی است که باید به آن توجه ویژه کرد.
ضرورت رفع مشکلات پتروشیمی‌های بخش خصوصی/ تولید پتروشیمی‌های کشور به 130 میلیون تن می‌رسد عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: رفع مشکلات پیش‌روی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه پتروشیمی جهت سرمایه گذاری بیشتر در این بخش موضوعی است که باید به آن توجه ویژه کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201901103029871614.jpg ضرورت,رفع,مشکلات,پتروشیمی‌های,بخش,خصوصی/,تولید,پتروشیمی‌های,کشور,,به,130,میلیون,تن,می‌رسد Icana

علی گلمرادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر جایگاه و اهمیت صنعت پتروشیمی در رشد اقتصادی و درآمدزایی برای کشور، این صنعت را در خط مقدم جنگ اقتصادی نامید و گفت: رفع مشکلات پیش‌روی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری بیشتر در این بخش موضوعی است که باید به آن توجه ویژه کرد.   

نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیاری از شرکت‌های پتروشیمی به بخش خصوصی واگذار شده یا به صورت نیمه دولتی اداره می‌شوند هرچند تعدادی نیز همچنان دولتی باقی مانده‌اند اما مشکلات این شرکت‌ها به دلیل واگذاری به بخش خصوصی کاهش پیدا کرده است چراکه در ضرر و سود محصولات ذی نفع هستند و خوشبختانه بخش خصوصی در حوزه صنایع پتروشیمی توانسته تحریم‌ها را دور بزند.

به گفته وی اهمیت و جایگاه پتروشیمی‌ها از این جهت که کشور را از خام فروشی نفت رهانیده بسیار بالا است درواقع ارزش افزوده حاصل از صادرات صنایع پتروشیمی درامدزایی و ارزآوری بالایی برای کشور به همراه دارد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز در تولید محصولات پتروشیمی در رده دوم منطقه قرار داریم و با جهش سوم، تولیدکننده اول منطقه خواهیم شد که افتخار کشور و صنعت پتروشیمی است، افزود: حرکت در این صنعت برای جهش سوم آغاز شده و بعد از سال 1400 به نتیجه می‌رسد. تولید پتروشیمی‌های کشور از 100 میلیون تن به 130 میلیون تن در جهش سوم خواهد رسید که این کار یک کار بزرگ و ارزشمند است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet