شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1398/10/17 10:37:35
سرویس سیاسی
خانه ملت گزارش می‌دهد

سردار ایرانی، قهرمانی جهانی/ بیرقی که به نام تو بلند شد به زمین نمی‌خورد

رستاخیز«مالک اشتر» ایرانی باری دیگر نام و بیرق ایران در کل جهان برافراشت و پرچمی که با نام او بلند شد هرگز به زمین نخواهد خورد.
سردار ایرانی، قهرمانی جهانی/ بیرقی که به نام تو بلند شد به زمین نمی‌خورد رستاخیز«مالک اشتر» ایرانی باری دیگر نام و بیرق ایران در کل جهان برافراشت و پرچمی که با نام او بلند شد هرگز به زمین نخواهد خورد. https://cdn.icana.ir/d/019/202001103708862856.jpg سردار,ایرانی،,قهرمانی,جهانی/,بیرقی,که,به,نام,تو,بلند,شد,به,زمین,نمی‌خورد Icana

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت؛ امنیت مقوله‌ای اساسی در هر نظام اجتماعی محسوب می‌شود که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برقراری امنیت در جامعه یکی از اولویت‌های هر کشوری است، این امنیت در دو سطح داخلی و خارجی مورد توجه قرار می‌گیرد؛ طی چند سال اخیر با شکل گیری گروه‌های تکفیری داعش در منطقه خاورمیانه در کشورهای همسایه از جمله افغانستان، عراق، پاکستان و سوریه صحنه ‌ای دیگر از استعمار همراه با بردگی زنان و قتل و عام مسلمان را به طرز وحشتناکی تجربه کردند. با این حال ایران تنها کشوری است که داعش نتوانست به آن نفوذ کند؛ این درشرایطی بود که رشد قارچ گونه داعش به بهانه حکومت خودخوانده با اعمال رفتارهای وحشی‌گری نه تنها در خاورمیانه حتی در اروپا سرتیتر خبرهای داغ رسانه شده بود‌.

بیشترین خسارات جانی و مالی داعش در کشورهای عربی از جمله عراق و سوریه بود. با پیشرویی غافلگیرانه و سریع عناصر وحشی داعش در عراق، این کشور در آستانه یک نسل ‌کشی بی‌سابقه و فرقه‌ای و تخریب حرم‌های مطهر در سامرا، کربلا، نجف و کاظمین قرار داشت. در  این میان سوریه هم از رفتارهای وحشی‌گری در امان نبود.

محاصره اربیل، تهدیدی برای ایران

مهمترین موفقیت داعش در طول چندین سال‌ اخیر تصرف موصل و تکریت دو شهر عراق بود که  داعشی‌ها در عرض چند ماه پس از تصرف بخشی از موصل تا حدود نیمی از خاک سوریه و بخش‌هایی از شمال غربی عراق را به اشغال خود درآوردند. داعش پس از این پیروزی‌ها، ابوبکر البغدادی را به عنوان «خلیفه یا رهبر همه مسلمانان جهان» خواند و با تغییر نام خود به «دولت اسلامی» نشان داد در رویای تسلط بر قاره‌ها و کل جهان است، اما تشکیل حشدالشعبی براساس فتوای آیت‌الله العظمی علی سیستانی مرجع عالی شیعیان عراق بود در این میان حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران، مسیر جنگ با داعش را تغییر داد،اما این تمام ماجرا نبود.

از محاصره اربیل تا قدرت جهانی سردار سلیمانی

داعشی‌ها با تصرف موصل شهر اربیل را به محاصره خود درآورد در عمل بخش عظیمی از کردستان عراق به تصرف داعش درآمد. این تهدیدی جدی برای نفوذ داعشی به کشورمان محسوب می‌شد؛ در حالی که گام‌های آخر برای تصرف اربیل را برمی‌داشتند سردار قاسم سلیمانی به این سلطه‌گری پایان داد و با ورود حاج قاسم مسیر این وحشی گری تغییر کرد. سرلشکر سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شخصاً با 70 نفر از نیروهایش به اربیل رفت و طی عملیاتی که فرماندهی آن را به‌عهده داشت، موفق شد محاصره شهر اربیل را بشکند.

نیروی قدس به رهبری شهید سپهبد سلیمانی نقش تأثیرگذاری در روند جنگ عراق داشته، به طوری که موفق الربیعی ‌وزیر سابق امنیت ملی عراق در مصاحبه‌ای با روزنامه الشرق الاوسط، سپهبد سلیمانی را قدرت‌مندترین مرد در عراق خوانده بود. در ۱۱ ژانویه ۲۰۰۷ میلادی آمریکایی‌ها مستقیما به نقش تاثیرگذار سردار قاسم سلیمانی در عراق اعتراف کردند. در این بین جان مگوایر افسر سابق سیا گفته بود: نبرد القصیر در ۲۰۱۳ میلادی‌ که منجر به بازپس‌گیری شهر استراتژیک القصیر به وسیله ارتش سوریه و نقطه عطفی در جنگ بود، تحت نظارت و فرماندهی [سردار]سلیمانی بوده است و این نبرد را یک پیروزی بزرگ برای او خوانده است.

نقش ایران در نابودی داعشی قابل انکار نیست

سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در یکی از سخنرانی‌های خود در سال‌های اخیر گفته بود: «پیروزی در موصل برخاسته از یک مرد در خانه‌ای محقر است یعنی آیت‌الله سیستانی؛ این فقیه حکیم و موقعیت‌شناس نه تنها حامی شیعه بود بلکه حامی تک تک مردم عراق است. این مرجع جوانان عراق را به خروش وادار کرد و با فتوایش گروه‌های حشدالشعبی را به وجود آورد. خون جوانان شیعه برای نجات جوانان اهل سنت روی زمین ریخت و کار جوانان عراقی در حمایت از مردم بی‌نظیر بود که همه این‌ها تاثیر فتوای آیت‌الله سیستانی است.»

در این بین ابومهدی المهندس نایب رئیس هیئت الحشد الشعبی عراق که در اتفاقات تروریستی به شهادت رسید با تقدیر از کمک‌های جمهوری اسلامی ایران و حزب الله لبنان به عراقی‌ها در نبرد علیه داعش تاکید کرده بود، گفت: ایرانی‌ها خیلی سریع به درخواست کمک ما پاسخ دادند و انبارهای سلاح خود را برای ما باز کردند و سلاح و پشتیبانی‌های لجستیک ایران ظرف چند ساعت به دست ما رسید عراقی‌هایی که به ندای مرجعیت لبیک گفتند و با حمایت ایران و حزب الله لبنان پیروزی علیه داعش را رقم زدند، در این بین روزنامه ساندی تایمز انگلیس، وال‌استریت ژورنال و نیویورک تایمز مدعی شدند، ایران فرماندهی ارتش از هم فروپاشیده عراق را برعهده گرفته تا با نیروهای گروه تروریستی داعش مقابله کند. سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران، عملیات دفاع از بغداد  عراق را در مقابل حملات گروه های تروریستی داعش، فرماندهی می‌کند. در این میانه اخبار منتشر شده یک منبع عراقی مدعی شد که ژنرال سلیمانی با ۶۷مشاور ارشد خود به عراق سفر کرد و فرماندهی  برنامه ریزی و نظارت عملیات ها  را برعهده گرفته است.

نقش آمریکا در شکل گیری و قدرت گرفتن داعش

زمانی که حکومتی تشکیل می‌شود در کنار نیروی انسانی نیازمند هزینه مادی است. قدرت گیری حکومت داعشی در منطقه نیازمند حمایت‌هایی بود که باید در کشورگشایی ابوبکر برای تسخیر جهانی مهیا می‌شد. حضور نیروهای اروپایی در بین اعضای داعشی و حمایتهای مالی و تسلیحاتی اسرائیل و آمریکا نقش موثری در گستردگی داعشی داشت. در پنجم نوامبر ۲۰۱۷ تقریبا یک سال بعد از آنکه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا شد، در مناظره با کلینتون او را به تاسیس داعش و حمایت از او متهم کرد.

ارتش سوریه، در دیرالزور در شرق سوریه، به انبارهای تسلیحاتی ساخت آمریکا دست یافت. این ادعا تا پیش از آن، همواره از طرف آمریکا تکذیب می‌شد، اما پیدا شدن سلاح‌های ساخت کشور آمریکا فرضیه دست داشتن باراک اوباما و کلینتون در بنیانگذاری داعش را اثبات کرد. نوآم چامسکی؛ متفکر و زبان‌شناس مطرح آمریکایی در این مورد گفت: «پیدایش داعش و گسترش عمومی رادیکالیزم نتیجه دست‌اندازی واشنگتن در جامعه شکننده عراق است؛ جامعه‌ای که به سختی و بعد از یک دهه تحریم‌های شدید آمریکا و انگلیس در کنار هم مانده بود.»

از «تحریم » تا شهادت سردار سلیمانی

همواره در طی چند سال اخیر سردار سلیمانی از سوی مقامات آمریکایی تهدید به ترور می‌شد در سال گذشته حاج قاسم سلیمانی متهم به همکاری نیروی امنیتی در جریان اعتراضات در این کشور شد و در پی این اتهام سردار سلیمانی از سوی خزانه داری آمریکا تحریم شد. سردار سلیمانی در پاسخ به تهدید ترور از طرف مقامات آمریکایی همواره می‌گفت: «این تهدید نیست، کمک به شوقی است، در پاسخ به افرادی که فکر می‌کنند با تهدیدها رعب بر ما حاکم می‌شود، می‌گویم خداوندا شهادت در راه خودت را به دست دشمنان دینت، نصیب من بگردان.»

نابودی داعشی و ورود مستقیم آمریکا به عراق اوضاع را بحرانی‌تر از قبل کرد تا جایی در چند روز اخیر شاهد تظاهرات مردم عراق و پیگیری برخی هشتگ های خاص در شبکه‌های اجتماعی بودیم. در این تظاهرات خود جوش مردم خواستار خروج نیروی نظامی آمریکا ازعراق شدند این ماجرا تهدیدی جدی برعلیه آمریکا بود خروج از عراق برابر با خروج آمریکا از منطقه است.

«شهید زنده» شهید شد

بامداد۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ تاریخی از قبل تعیین شده در گذر روزها با حمله موشکی پهپاد آمریکایی به ۲ خودروی حامل سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون بسیج مردمی عراق همان حشد شعبی و تنی چند از اعضای حشدشعبی در اطراف فرودگاه بغداد آنان را به شهادت رساندند.

ابوالفضل حسن‌بیگی عضو فراکسیون ولایی مجلس در رابطه تهدید به ترور سردار سلیمانی از طرف آمریکا می گوید: بالغ بر ۳۰ بار در طول سال گذشته در ترور ایشان در مناطق مختلف توسط آمریکا برنامه ریزی کرده و هر بار تیرشان به سنگ خورد. این بار به صورت ناجوانمردانه در مکانی که صد در صد زیر نظر آمریکایی‌ها بود ایشان را ترور کردند و مورد هدف قرار دادند.

محمدابراهیم رضایی عضو دیگر فراکسیون نمایندگان ولایی هم در توضیح عملکرد غیر حرفه ای آمریکا تاکید می‌کند: انتقام گیری مطالبه عمومی است مردم در مورد گرفتن انتقام سخت از آمریکاست و آمریکایی‌ها باید بدانند تاوان سختی پس می‌دهند. اگر عکس‌العمل جدی صورت نگیرد آنها مجددا برای این گونه اقدام تروریستی تحریک می‌شوند؛ لذا باید پاسخ کوبنده به آنها داد و در عین حال هم وارد طراحی‌های دشمن برای ایجاد تشتت و اختلاف در جامعه نشد.

این اتفاق به قدری غیرقابل پیش‌بینی بود که عکس العمل‌های متفاوت جهانی را با خود به همراه داشت اقدام آمریکا در ترور سردارقاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس نه تنها برخلاف تمام آرمان‌هاو اهداف حقوق بین‌الملل بود بلکه نقض تمام شعارهای بشردوستانه این کشور بود، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به شهادت سردار سلیمانی تاکید می‌کند: «این عمل آمریکا مصداق تروریسم دولتی نیز بود. این اقدام ترامپ که بدون مشورت با کنگره آمریکا انجام شد با بازتاب گسترده‌ای در داخل آمریکا مواجه خواهد شد.»

برنی سندرز رقیب دموکرات ترامپ در توییتی نوشت؛ در صورت واکنش ایران و وقوع یک جنگ دیگر این جنگ (احتمالی) به بهای جان شمار زیادی از شهروندان آمریکا و هزینه شدن هزاران میلیارد دلار دیگر منجر خواهد شد، جو بایدن رقیب دموکرات دیگر نیز گفت: برخلاف ادعای ترامپ این اقدام او هیچ اثر پیشگیرانه‌ای نخواهد داشت و اثر عکس هم خواهد داشت.

از بغداد و تهران تا نیویورک، سخن از سردار ایرانی است

مراسم تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی از بغداد تا تهران در رسانه‌های جهان بازتاب گسترده‌ای داشت.

گرامیداشت این شهید و قهرمان ایرانی در بغداد، خراسان، خوزستان، کرمان، قم، شیراز، تهران و چند شهر دیگرکه  برگزار شد ایران را غرق در عزای از دست دادن مالک اشتر زمان خود با واکنش‌های متفاوتی در رسانه‌های مختلف به همراه داشت. در برگزاری مراسم تشییع پیکر سپهبد شهید قاسم سلیمانی در تهران خبرنگاران و رسانه‌های خارجی شروع به انتشار اخبار مربوط به از حضور میلیونی مردم و بی سابقه در این مراسم بودند.

خبرگزاری رویترز به جمعیت انبوهی که در مراسم تشییع پیکر سپهبد سلیمانی، اشاره کرد و نوشت: میزان جمعیت مردم تهران که در تلویزیون نمایش داده می‌شد، بازتابی از انبوه جمعیتی است که در سال ۱۹۸۹ (۱۳۶۸) در مراسم تشییع آیت‌الله «روح الله خمینی» بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران شرکت کرده بودند.شبکه CNN ضمن پوشش مراسم تشییع پیکر شهید سردار قاسم سلیمانی گزارش داد: خیل عظیم مردم ایران برای برگزاری مراسم تشییع فرمانده ارشد نظامی خود، خیابان‌های تهران را انباشته از جمعیت کردند.

شبکه الجزیره در گزارشی به حضور گسترده مردم تهران در مراسم تشییع پیکر فرمانده فقید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد و نوشت: «احتمال می‌رود بعد از پایان سه روز عزاداری، ایران به ترور سلیمانی پاسخ دهد».

خبرنگار نیویورک تایمز نوشت: من همیشه راهپیمایی‌های چند هزار نفره در ایران را شاهد بوده‌ و آنها را پوشش خبری داده‌ام. زمانی که جمعیت زیادی حضور دارند اما هیچ‌گاه این گونه نبوده است. اکنون میلیونی آمده‌اند. آنها همه به میل خود آمده‌اند.مراسم تشییع ژنرال سلیمانی در حالی در تهران برگزار شده است که دریایی بیکران از مردم از ساعت شش صبح به محل آمده‌اند. در طول 25 سال فعالیت در ایران تاکنون چنین چیزی ندیده‌ام. 

المانیتور با اشاره به مراسم تشییع شهید سلیمانی در توئیتر خود نوشت: من تاکنون چنین چیزی در ایران ندیده‌ام. حتی مراسم‌های مذهبی این گونه (مردم) را جمع نمی‌کند که قاسم سلیمانی کرده است.

شبکه MSNBC با انتشار تصویری هوایی از حضور پر شور مردم تهران در مراسم تشییع پیکر سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همراهانش گزارش داد: دستور ترامپ برای ترور ژنرال سلیمانی دارد نتیجه عکس می‌دهد. اجازه دهید که یادآوری کنم او چقدر خطرناک است. خبرگزاری آسوشیتدپرس با انتشار بخش‌هایی از سخنرانی دختر شهید سلیمانی در این مراسم نوشت: او به‌طور مستقیم تهدید به حمله به پایگاه نظامی آمریکا در خاورمیانه کرد.شبکه المیادین نسبت به خیل عظیم انسانی در این مراسم با اشاره به مراسم تشییع سردار سلیمانی نوشت: مراسم تشییع شهید سلیمانی تاریخی است. به جز در مراسم تشییع امام خمینی(ره) تا به امروز شاهد حضور این چنینی مردم برای مراسم تشییع در تهران نبودیم. پرچم‌های قرمزی که در این مراسم برافراشته شد، نشان می‌دهد که انتقام خون شهدا حتمی است.

مدافعان حرم سربازانی که گام فراتر از مرزهای گذاشتند

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی در مورد عملکرد مدافعان حرم به خانه ملت می‌گوید: هرتعرضی به خاک کشور ما باشد عکس العملی خواهد داشت دراین میان هرآنچه تهدیدی برای اسلام باشد مرز و خاک نمی‌شناسد همه باید برای مقابله با آن برخاسته رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس از خاک و آرمان‌های انقلاب که در راس آن اسلام بود جنگیدند و آنچه امروز ایران را امن نگه داشته رشادت‌های رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس بوده است، مدافعان حرم سربازانی که گام فراتر از مرزهای این سرزمین گذاشته در دفاع از مظلومیت فارغ از ایرانی بودن گام برداشته‌اند این قابل ستایش است. مدافعان حرم ژن‌های خوبی از انسانیت هستند در قالب سلیمانیی‌ها و حججی‌ها ظهور کرده و با خون ضربه‌های محکمی بر دهان اسکتبار جهانی و صهیونیست می‌زنند.

مردم ایران، عراق و سوریه امنیت امروزی خود را مدیون وجود اشخاصی مانند سردار سلیمانی و شهدا حرم هستند

وی ادامه داد: اگر افرادی همچنین شهید سردار سلیمانی،شهید حسین همدانی، شهید مصطفی صفرزاد، شهید محسن حججی و هزاران شهید مدافع محرم درخارج از مرزها به دفاع مظلومین جهان برنمی‌خاستند بدون شک در حال حاضر این امنیت در ایران وجود نداشت، مردم ایران؛ عراق و سوریه امنیت امروزی خود را مدیون وجود اشخاصی مانند سردار سلیمانی و شهدا حرم هستند خاورمیانه مدیون خون پاک شهدا حرم است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از سردار سلیمانی به عنوان یک قهرمان جهانی یاد می‌کند و می‌گوید: سردار سلیمانی نماد یک قهرمان جهانی است که از مرزهای ایران عبور کرد و در راستای امنیت جهانی بدون هیچ ترسی فارغ از تعصبات عرب و عجم بودن در راستای دفاع از مظلومیت گام برداشت. زمانی که دشمن اسلام داعش با وحشی‌گری اقدام به سلطه‌گری کرد سلیمانی فارغ از افکار حزبی، گروهی و نژادی به دفاع از مظلومان جهانی برخاست؛ این شخصیت ایرانی به عنوان چهره‌ای جهانی رعب و وحشتی بزرگ در دل دشمنان اسلام آمریکا و صهیونسیت که مدافع داعش هستند انداخت.

مردم پایبند به نظام و آرمان‌های انقلاب هستند

جعفرزاده در ادامه تاکید می‌کند: در 40 سال گذشته مردم نشان داده‌اند که آرمان‌ها انقلاب را با چیزی عوض نمی‌کنند و برای آن جایگزینی پیدا نخواهند کرد از زمانی که خبر شهادت سردار سلیمانی منتشر شد همه گروه‌ها جناح‌ها و اقشار جامعه به میدان آمده برای خون این شهید با خون خود پیمان بستند، سردار سلیمانی یک خدمتگزار واقعی برای نظام بود می‌تواند یک الگو باشد برای مسئولان این کشور که چگونه در قامت یک نظامی پای اهداف انسانی خود ماند و بدون هیچ ترسی به این نظام و مردم خدمت کرد.

خداوند بخواهد کسانی را به بالاترین مقام‌ها برساند بدون شک تمام بهترین‌ها را برای بدرقه راه‌ او قرار می‌دهد

نماینده رشت در مجلس دهم از سردار سلیمانی به عنوان یک حماسه آفرین جهانی یاد کرد و می‌گوید: امروز سردار سلیمانی حماسه آفرین ایرانی از خوزستان تا خراسان و از خراسان تا تهران و کرمان بود است زمانی که خداوند بخواهد کسانی را به بالاترین مقام‌ها برساند بدون شک تمام بهترین‌ها را برای بدرقه راه‌ او قرار می‌دهد و امروز آن روز است نام سردار سلیمانی بر بلندترین بیرق تاریخ حک خواهد شد.

سردار سلیمانی فخر ایران و جهان اسلام بود

محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در مورد سردار سرافزار اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی می‌گوید: سردار سلیمانی فخر ایران و جهان اسلام بود یک مجاهده فی سبیل الله فارغ از هرگونه حزب و جناحی خود را در معرض خطر قرار داد تا کشور و مظلومان جهان در آرامش و امنیت باشند امروز آرزوی 40 ساله این شهید زنده نوشیدن شهده شیرین شهادت بود که به این آرزوی دیرینه خود رسیده است او پرچمدار مبارزه با داعش و محور مبارزه استکبار جهانی و مدافع حرم یکی از مهره‌های اصلی مبازره با صهیونیست و گروه‌های تکفیری بودند که امروزِ با شهادت خود نه تنها فراموش نخواهد شد بلکه پررنگ از دیگر زمان‌ها در اذهان باقی خواهد ماند.

نام و بیرق ایران در کل جهان برافراشت شد

وی ادامه می‌دهد: رستاخیزمالک اشتر ایرانی باری دیگر نام و بیرق ایران در کل جهان برافراشت و پرچمی که با نام او بلند شده  باشد هرگز به زمین نخواهد خورد.

نماینده مردم کرمان در ادامه به خبرنگار خانه ملت می‌گوید: محبوبیت ملی این سردار ایرانی فراتر از مرزها ایران است در مراسم تشییع پیکر ایشان در عراق این محبوبیت جهانی را به عینه دیدیم حتی رسانه‌ها در سطح جهان این اتفاق را به گونه‌ای انعکاس دادند که نشان از حقیقتی داشت که در میان هزاران اخبار ضد و نقیض پنهان بود.

 شهیدی زنده در طول ۴۰ سال

در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند و در راه او شربت شهادت نوشیدند، و بعضی دیگر در انتظارند و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. (سوره احزاب آیه ۲۳) آیه‌ای از قرآن که نشان می‌دهد هنوز هستند کسانی که جانشان را بدون هیچ منتی در راه خدا می‌دهند و راه سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) ادامه می‌دهند.

حاج قاسم سلیمانی که دیروز از او به عنوان « شهید زنده» یاد می‌کردند امروز شهده شهادت را نوشید

حاج قاسم سلیمانی که دیروز از او به عنوان « شهید زنده» یاد می‌کردند امروز شهده شهادت را نوشید و به ندای پروردگار خویش لبیک گفت و شهادت آرزویی 40 ساله خود را سخت در آغوش فشارد و به دوستان شهیدش پیوست خبر کوتاه اما بسیار سنگین بود.

سردارایرانی، فرمانده سپاه قدس ، شهید زنده، ذوالفقار حزب الله، ژنرال سلیمانی،  آنتی تروریست، سپهبد تا سردار دلها هریک القابی است که در دوره ای از زمان شکوه و لذت خاصی برای یک فرد به همراه می آورد؛ اما هیچ یک التیام بخش دلی که هدفی جز امنیت و دفاع از مظلومان جهان  را داشت، نبود. او با شهادتش سردار دلها بودن را به تمام اسم و رسم دنیوی ترجیح داد و امروز اینگونه نام ایران را برفراز بلندترین سکوهای افتخار نشاند؛ شهادت سردار قاسم سلیمانی در کنار بازتاب‌های داخلی و خارجی عامل وحدت میان گروه‌های سیاسی و عموم مردم شد.

بدین معنا می توان گفت شهید سلیمانی نه تنها در زمان حیات حتی پس از شهادتش نیز جز خیر و برکت و امنیت به کشور و منطقه نبخشید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet