شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/07/29 12:47:00
سرویس اقتصادی
رییس کمیسیون برنامه و بودجه:

هدفمند کردن یارانه‌ها درست اجرا شود، تورم زیاد نخواهد بود

**رییس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دولت بتواند لایحه هدفمند کردن یارانه‌هارا به درستی اجرا کند نباید خیلی شاهد تورم باشیم.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "رضا عبداللهی" در حاشیه جلسه علنی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهارداشت: اگر دولت آمادگی اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها را داشته باشد می‌تواند از سال جاری اقدام به اجرای آن کند.

وی در خصوص اظهارات معاون سازمان نظارت راهبردی رییس جمهور مبنی بر این که دولت منتظر لایحه هدفمند کردن یارانه‌هاست تا متمم قانون بودجه را به مجلس ارایه کند، تصریح کرد: دولت در صورتی که بتواند و آمادگی لازم را داشته باشد از زمان ابلاغ قانون می‌تواند آن را اجرا کند.

عبداللهی در خصوص بار تورمی لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها گفت: تورم بحث متفاوت خود را دارد و یک پدیده پولی است، زمانی که سرعت حجم پول نسبت به سرعت تولید پیشی می‌گیرد شاهد تورم هستیم، اما در این لایحه به گونه‌ای عمل شده که پایه پولی افزایش پیدا نکند.

نماینده ماهنشان افزود: اگر چه قیمت‌ها تغییر پیدا می‌کند، اما قدرت خرید مردم نیز به همان نسبت تقویت می‌شود و جامعه تحت فشار قرار نمی‌گیرد.

وی یاد اور شد: علی رغم این که سال گذشته طرح تثبیت قیمت‌ها را داشتیم، اما تورم را نیز شاهد بودیم لذا اگر بتوانیم قدرت خرید مردم را بالا ببریم مردم احساس آرامش بیشتری می‌کنند.

عبداللهی گفت: قدرت خرید مردم با جلوگیری از اتلاف منابع، اسراف ، قاچاق و افزایش بهره‌وری بالا می‌رود.

رئیس کمیسیون برنامه وبودجه در خصوص شناسایی دهک‌ها و جامعه هدف اظهارداشت: دولت  قصد دارد جامعه هدف را با ابزارهایی که پیش بینی کرده  تشخیص دهد که البته بخشی از سنجش سخت نیست، چرا که می‌توان از طریق درآمد اشخاص و نیز افراد تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی اقدام به این کار کرد.

 وی در مورد آخرین وضعیت برنامه پنجم توسعه گفت: دولت در حال نهایی کردن برنامه پنجم توسعه است و قرار است ظرف دو سه هفته آینده به مجلس تقدیم شود.

عبداللهی تاکید کرد: باید این لایحه قبل از بودجه بررسی شود و تصور می‌کنم تصویب آن حداکثر دو ماه به طول بیانجامد.

وی افزود:من پیش نویس برنامه پنجم توسعه را دیده‌ام که البته تفاوت های  اساسی با برنامه چهارم دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet