هدر اصلی
1398/10/18 11:18:19
سرویس سیاسی
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور:

حمایت دولت از تهیه و تصویب قانون "اقدام متقابل"/ حرکت مجلس گامی برای انتقام از آمریکا بود

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور ضمن اشاره به حمایت دولت از تهیه و تصویب طرح اصلاح قانون اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه به عنوان سازمان تروریستی، گفت:این طرح حرکتی بود که در حوزه پارلمان برای انتقام از آمریکا انجام گرفت.
حمایت دولت از تهیه و تصویب قانون "اقدام متقابل"/ حرکت مجلس گامی برای انتقام از آمریکا بود معاون پارلمانی رئیس‌جمهور ضمن اشاره به حمایت دولت از تهیه و تصویب طرح اصلاح قانون اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه به عنوان سازمان تروریستی، گفت:این طرح حرکتی بود که در حوزه پارلمان برای انتقام از آمریکا انجام گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/201708100493280179.jpg حمایت,دولت,از,تهیه,و,تصویب,قانون,"اقدام,متقابل"/,حرکت,مجلس,گامی,برای,انتقام,از,آمریکا,بود Icana

حسینعلی امیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملتدر خصوص تصویب اصلاح قانون اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان سازمان تروریستی و آثار آن، گفت: حادثه شهادت سردار سلیمانی ضایعه بزرگی برای جمهوری اسلامی ایران، کشورهای منطقه و دنیایی که اعتقاد مبارزه با تروریسم دارد، است زیرا سردار سلیمانی نماد مبارزه با تروریسم در منطقه بود.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تصریح کرد: عظمت شهید سردار سلیمانی را باید در تشییع وی در عراق و شهرهای داخلی ایران ارزیابی کرد. همچنین بازتاب خبری شهادت ایشان در دنیا نشانه عظمت سردار سلیمانی بود به همین جهت نمایندگان طرح سه فوریتی را بر اساس اصول بین الملل تهیه کردند.

بیشتر بخوانید:

امیری افزود: طرح نمایندگان مناسب و به هنگام بود. دولت با سه فوریت طرح، اصل طرح و ماده الحاقی به قانون اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان سازمان تروریستی موافقت کرد. این حداقل کاری است که در حوزه پارلمانی و قانونی جهت انتقام از آمریکا انجام شد.

وی یادآور شد: با توجه به سه فورتی بودن این طرح فقها و حقودان‌های شورای نگهبان در مجلس حضور پیدا کردند، این مصوبه در نهایت تایید شد و از سوی مجلس برای رئیس‌جمهور جهت اجرا ابلاغ شد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در ادامه تاکید کرد: از نظر ما دیگر ترامپ یک رئیس جمهور نیست، در واقع ترامپ رئیس‌جمهوری است که لباس تروریست را به تن کرده و در کشور ثالث مقام رسمی که با اجازه و درخواست کشور میزبان در آنجا حضور داشت را به شهادت رساند. انتظار می‌رفت مجامع جهانی نسبت به عمل زشت ترامپ واکنش جدی نشان دهند تا بعد از این چنین موضوعاتی دستاویز به هم زدن نظم جهانی نشود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet