هدر موبایل
1398/10/17 17:14:27
سرویس اقتصادی
قوامی در تشریح نشست کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹:

لوکس نشینی و لاکچری سواری مالیات دارد/ گام مجلس در لایحه بودجه برای افزایش شفافیت تراکنش های بانکی

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ گفت: بر اساس مصوبه امروز این کمیسیون، مساکن دارای ارزش بالای ۱۰ میلیارد تومان و خودروهای دارای ارزش بالاتر از یک میلیارد تومان باید مالیات پرداخت کنند.
لوکس نشینی و لاکچری سواری مالیات دارد/ گام مجلس در لایحه بودجه برای افزایش شفافیت تراکنش های بانکی سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ گفت: بر اساس مصوبه امروز این کمیسیون، مساکن دارای ارزش بالای 10 میلیارد تومان و خودروهای دارای ارزش بالاتر از یک میلیارد تومان باید مالیات پرداخت کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201901100432510862.jpg لوکس,نشینی,و,لاکچری,سواری,مالیات,دارد/,گام,مجلس,در,لایحه,بودجه,برای,افزایش,شفافیت,تراکنش,های,بانکی Icana

هادی قوامی سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه مل،ت در تشریح نشست امروز(سه شنبه 17 دی ماه) کمیسیون متبوعش، گفت: در نشست امروز و جلسات پیش کمیسیون تلفیق، بیشتر به موضوع پیشنهادات الحاقی نمایندگان به ماده واحده و تبصره های لایحه رسیدگی شد.

نشست کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از بندهای الحاقی به ماده واحده لایحه بودجه سال 99، موضوع انتقال اموال مرتبط با تأسیسات شرکت های آب و فاضلاب شهری، روستایی و شرکت های آب منطقه ای بود، تاکنون آبرسانی توسط شرکت های آب و فاضلاب منطقه ای صورت می گرفت، حال این وظیفه به شرکت آب و فاضلاب شهری در مراکز استان ها محول شد، از این رو برای این انتقال نیازمند مصوبه قانونی بودیم که این امر در لایحه بودجه صورت گرفت.

مصوبه مجلس برای افزایش شفافیت تراکنش های بانکی

وی گفت: یکی دیگر از بندهای الحاقی به ماده واحده لایحه بودجه سال 99، درباره افزایش شفافیت تراکنش های بانکی، مبارزه با پولشویی و جلوگیری از فرار مالیاتی بود که مصوبه امروز کمیسیون هم به افزایش درآمدهای مالیاتی کمک کرده و هم فعالیت بانکی را در کشور شفاف می کند.

گام مجلس برای اخذ مالیات از کالاهای لوکس

قوامی افزود: اخذ مالیات از کالاهای لوکس از دیگر مصوبات نشست امروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه مجلس بود، بر اساس این مصوبه، مساکن دارای ارزش بالای 10 میلیارد تومان و خودروهای دارای ارزش بالاتر از یک میلیارد تومان باید مالیات پرداخت کنند. بر اساس آمارها حدود 62 هزار خودرو در کشور بالای یک هزار میلیارد تومان ارزش مالی دارند و باید در سال آینده مالیات بدهند.

وی گفت: در نشست امروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99، مقرر شد که به ازای هر پیامک 10 ریال علاوه بر قیمت های قبلی از مشترکان اخذ و درآمدهای حاصله برای کمک به معلولان بهزیستی هزینه شود. همچنین بر اساس بند الحاقی به ماده واحده لایحه بودجه، تعرفه جرایم رانندگی در سال آینده 2 درصد افزایش یافته و درآمدهای حاصله برای کمک های درمانی به مصدومان در سوانح و برای پیشگیری از معلولیت های ناشی از سوانح به سازمان بهزیستی اختصاص داده می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet