پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/10/20 09:00:00
سرویس اقتصادی
عباسی:

درآمد فرزندان نباید ملاک حذف یارانه بنزینی خانوارها شود

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس گفت:در پرداخت یارانه معیشتی و یارانه نقدی به سرپرستان خانوار نباید ملاک را میزان درآمد فرزندان خانوار قرار داد.
درآمد فرزندان نباید ملاک حذف یارانه بنزینی خانوارها شود سخنگوی هیأت رئیسه مجلس گفت:در پرداخت یارانه معیشتی و یارانه نقدی به سرپرستان خانوار نباید ملاک را میزان درآمد فرزندان خانوار قرار داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201911103379918503.jpg درآمد,فرزندان,نباید,ملاک,حذف,یارانه,بنزینی,خانوارها,شود Icana

اسدالله عباسی سخنگوی هیأت رئیسه مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ‌ملت، با اشاره به تصمیم دولت در لایحه بودجه سال 99 برای افزایش 15 درصدی حقوق کارمندان، گفت: با توجه به بالا بودن میزان تورم و مشکلات اقتصادی در کشور، افزایش 15 درصدی حقوق در سال آینده برای کارمندان کم درآمد کافی نیست.

گراف لایحه بودجه 99

افزایش میزان حقوق کارمندان و کارگران باید متناسب با میزان تورم صورت گیرد

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به طور حتم افزایش میزان حقوق کارمندان و کارگران باید متناسب با میزان تورم صورت گیرد، زیرا در شرایط کنونی مردم با مشکلات اقتصادی بسیاری مواجه هستند.

ما به دنبال ارائه پیشنهادی هستیم تا افزایش حقوق برای کارمندان با دریافتی زیر 5 میلیون تومان به صورت پلکانی صعودی باشد و برای کارمندان با دریافتی بالای 5 میلیون تومان، افزایش حقوق به صورت پلکانی معکوس محاسبه شود

عباسی تصریح کرد: در شرایط کنونی ما به دنبال ارائه پیشنهادی هستیم تا افزایش حقوق برای کارمندان با دریافتی زیر 5 میلیون تومان به صورت پلکانی صعودی باشد و برای کارمندان با دریافتی بالای 5 میلیون تومان، افزایش حقوق به صورت پلکانی معکوس محاسبه شود.

وی افزود: در لایحه بودجه سال 99 باید تصمیم درستی اتخاذ شود تا کارمندان کم درآمد در سال آینده با مشکلات اقتصادی زیادی روبه رو نباشند.

مکانیزم دولت برای پرداخت و عدم پرداخت یارانه معیشتی باید اصلاح شود

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به عدم پرداخت یارانه معیشتی به برخی از اقشار جامعه به دلیل بالا بودن مجموع درآمدهای خانوار، ادامه داد: به نظر من مکانیزم دولت برای پرداخت و عدم پرداخت یارانه معیشتی باید اصلاح شود، زیرا شاخص های کنونی ملاک درستی برای حذف افراد نیست.

عباسی گفت: در پرداخت یارانه معیشتی و یارانه نقدی به سرپرستان خانوار نباید ملاک را میزان درآمد فرزندان خانوار قرار دارد، زیرا درآمدهای حاصله فرزندان صرفا هزینه خانوار نشده و افراد باید برای تشکیل زندگی و ازدواج نیز پس انداز کنند./

خبرنگار؛ ریحانه ورزنه

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet