هدر موبایل
1398/10/23 16:32:29
سرویس اجتماعی
یارمحمدی:

ساختمان‌های نیمه‌کاره امنیت شهروندان را به خطر می‌اندازد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: ساختمان‌های نیمه‌کاره و رها شده ایمنی شهروندان و عابران را به خطر انداخته و زمینه ساز آسیب‌های اجتماعی برای ساکنان همجوار خود هســتند.
ساختمان‌های نیمه‌کاره امنیت شهروندان را به خطر می‌اندازد عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: ساختمان‌های نیمه‌کاره و رها شده ایمنی شهروندان و عابران را به خطر انداخته و زمینه ساز آسیب‌های اجتماعی برای ساکنان همجوار خود هســتند. https://cdn.icana.ir/d/019/201711103469682653.jpg ساختمان‌های,نیمه‌کاره,امنیت,شهروندان,را,به,خطر,می‌اندازد Icana

علیم یارمحمدی عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به خطرآفرین بودن ساختمان‌های نیمه‌کاره و رها شده در سطح شهر، گفت: ســاختمان‌های نیمه کاره و رها شده در مناطق مختلف کشــور به ویژه پایتخت به عنوان یکی از ناهنجاریهای حوزه ســاخت و ساز شــهری ، خطرات زیست محیطی و آســیب های اجتماعی مختلفی را در پی دارد.

ضرورت توجه ویژه مسئولان نسبت به بلاتکلیفی ساختمان های نیمه کاره 

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ضرورت شناسایی و انعکاس محل ساختمان‌های نیمه کاره و رها شده شهر به مسئولان مربوطه، ادامه داد: موضوع بلاتکلیفی ساختمان های نیمه کاره و تبعات سوء ناشــی از وجود آنها در فضای شهری، باید از سوی مســوولان مورد توجه ویژه قرار گرفته و برای ساماندهی آنها اقدامات جدی انجام شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، اظهار کرد: خانه‌های خالی نیز پس مدتی فرسوده می‌شوند بنابراین باید با طرح برنامه‌ و فرهنگ‌سازی صاحبان خانه‌های خالی را نسبت به واگذاری به دستگاه‌های دولتی و یا مردم ترغیب کنیم تا منافعشان نیز تامین شود.

ساختمان‌های نیمه‌کاره امنیت شهروندان را به خطر می‌اندازد

وی گفت: برخی از ساختمان‌ها  به دلایل مختلف اعم از اقتصادی و یا حقوقی و یا هر مساله دیگری، به صورت نیمه کاره در سطح شهر رها شده اند که مشکلاتی را برای شهروندان و منظر شهری ایجاد می کنند و از ســویی دیگر ایمنی شهروندان و عابران را به خطر انداخته و زمینه ساز آسیب‌های اجتماعی بسیاری برای ساکنان همجوار خود هســتند.

برای ساخت ساختمان‌ها باید محدودیت زمانی تعیین شود

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: بنده معتقدم برای ساخت و ساز ساختمان‌ها باید محدودیت زمانی تعیین شود تا درصورت عدم توانایی مالک در تکمیل پروژه‌ها برای تغییرکاربری و یا تکمیل ساخت به دولت و شهرداری سپرده شود. اما این روند نیازمند برنامه‌ریزی، قانون و زمان است. بنابراین از دولت  و شهرداری انتظار داریم برای رفع این ناهنجاری‌ها هر چه سریع‌تر لایحه‌ای به مجلس ارائه کند. ازطرفی در مجلس هم چنین کاری صورت نگرفته و طرحی برای ساماندهی ساختمان‌های نیمه‌کاره تهیه نشده است. /

بیشتر بخوانید: 

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet