روز مجلس
1398/10/18 14:28:59
سرویس اقتصادی
میرزایی تحلیل کرد

تاثیر پاسخ موشکی ایران در افزایش قیمت نفت

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه پاسخ موشکی ایران به آمریکا در پی شهادت سپهد سردار سلیمانی تاثیر مستقیم در افزایش قیمت نفت دارد، گفت: کشورهای فرامنطقه‌ای برای مدیریت این بحران، فشارها را بر آمریکا بیشتر می‌کنند.
تاثیر پاسخ موشکی ایران در افزایش قیمت نفت عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه پاسخ موشکی ایران به آمریکا در پی شهادت سپهد سردار سلیمانی تاثیر مستقیم در افزایش قیمت نفت دارد، گفت: کشورهای فرامنطقه‌ای برای مدیریت این بحران، فشارها را بر آمریکا بیشتر می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100494422460.jpg تاثیر,پاسخ,موشکی,ایران,در,افزایش,قیمت,نفت Icana

گروه اقتصادی- قیمت نفت تحت تاثیر پاسخ موشکی ایران به ترور سپهبد حاج قاسم سلیمانی -که به انهدام پایگاه آمریکا در عراق منجر شد- 3 درصد افزایش یافت.

جلال میرزایی رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تحلیل این افزایش قیمت جهانی، گفت: این اتفاق به صورت مقطعی به قیمت نفت تاثیر می‌گذارد اما اگر تحولات و منازعه ادامه پیدا کند افزایش قیمت نفت نیز ادامه پیدا خواهد کرد و در مقابل اگر منطقه به سمت آرامش روند افزایش قیمت نفت متوقف می‌شود.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پاسخ موشکی ایران به آمریکا در پی شهادت سپهد سردار سلیمانی تاثیر مستقیم به افزایش قیمت نفت دارد، افزود: اگرچه اکنون پیش‌بینی و تحلیل تاثیر این افزایش قیمت بر اقتصاد ایران زود هنگام است اما سبب خواهد شد کشورهای فرامنطقه‌ای برای مدیریت این بحران به تکاپو افتاده و فشارها را بر آمریکا بیشتر کنند.

بر این اساس، قیمت هر بشکه نفت برنت در دقایق ابتدایی پس از حمله ایران با افزایش بیش از ۳ دلاری به ۷۱ دلار و ۷۵ سنت رسید که بالاترین رقم از اواسط ماه سپتامبر تاکنون بود، اما بعدا با اندکی تعدیل و ۹۷ سنت افزایش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۶۹ دلار و ۲۴ سنت رسید./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet