پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/07/29 13:20:00
سرویس فرهنگی

توضیحات عباسپور در مورد انتشار مطالب خلاف واقع از قول وی در یک روزنامه

**در پی انتشار گفت و گویی با رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در یکی از روزنامه‌های روز گذشته، وی با ارسال نامه‌ای به مدیر مسئول آن روزنامه، نسبت به انتشار برخی موارد خلاف واقع در مطلب منتشر شده تذکر داد.

به گزارش خانه ملت، در نامه "علی عباسپور تهرانی فرد" آمده است: در مورد درج خبری در تاریخ 28/7/88 تحت عنوان "رییس آموزش و تحقیقات مجلس: اقدام خودسرانه دولت پیام نور به بیراهه کشاند" در آن جریده محترم، به استحضار می‌رساند که خبرنگار محترم آن جریده در تماسی با اینجانب در مورد دانشگاه پیام نور توضیحاتی خواست که ارائه نمودم.

عباسپور در ادامه می‌افزاید: این توضیحات اولاً در قالب پرسش و پاسخی که مفصلاً در صفحه 7 شماره 3286 نشریه محترم آمده نبود. بلکه توضیحات اینجانب به صورتی که در نشریه آمده است و مدنظر خبرنگار بوده در کنارهم چیده شده و در این تنظیم و چیدمان، علاوه بر آن که مفهوم بعضی از عبارت از جای خود خارج گردید، مطالبی نیز به آن افزوده شده که در عرایض اینجانب نبوده و تکذیب می‌شود به عنوان مثال 1‌- اینجانب از عبارت "اقدام خودسرانه دولت پیام نور را به بیراهه کشاند" استفاده نکرده‌ام.

در ادامه این نامه آمده است: از این که عنوان شده دانشگاه پیام نور "بله همیشه و همواره بودجه مناسب داشته و دارد. مجلس بودجه‌ای کامل برای این دانشگاه تعیین کرده است اما متاسفانه دولت نهم در این راستا برای مجلس مشکلاتی را به وجود آورد و اقدام خودسرانه‌اش باعث این معضلات شد"؛ تکذیب می‌شود. در صحبت‌ها مفصل اشاره شد که علی‌رغم گسترش شدید کمی در این دانشگاه متاسفانه نه تنها اعتبار کافی در لایحه‌های بودجه به این دانشگاه ندادند حتی شهریه این دانشگاه را نیز کم کردند. که خود معضلی برای دانشگاه پیام نور گردید.

عباسپور در نامه خود  بکار بردن عبارت "دولت خود سرانه شهریه دانشجویان این دانشگاه را کاهش داد و برای مجلس دردسر آفرید" را تکذیب کرده یادآور می‌شود: بحث این بود که با کاهش شهریه دانشجویان و عدم اختصاص اعتبار کافی،‌این دانشگاه با مشکل روبرو بود و مجلس در یک سال با حدود دو برابر کردن اعتبارات دانشگاه پیام نور به این دانشگاه کمک کرد.

وی در نامه خود همچنین به کار بردن عبارت "دراین میان بسیاری مدرک دکترای و فوق لیسانس دریافت کردند" را تکذیب کرده و تصریح می‌کند: بحث این بود که تعداد زیادی دانشجوی در مقطع دکترای و فوق لیسانس گرفته شده که در مقطع دکترای تحت کنترل درآمده و در مقطع فوق‌لیسانس هم در زمان آقای دکتر حسینی نظارت بیشتری صورت گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet