انتخابات ریاست جمهوری
1398/10/21 23:41:25
سرویس اقتصادی
نگاهی به لایحه بودجه سال 99؛

عباسی: مجلس و دولت برای تامین ارزان کالاهای اساسی برنامه دارند

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه بودجه کنار گذاشته شده برای تامین کالاهای اساسی در سال آینده مکفی است، گفت: مجلس و دولت برای جلوگیری از عرضه آزاد کالاهای اساسی، برنامه دارند.
عباسی: مجلس و دولت برای تامین ارزان کالاهای اساسی برنامه دارند سخنگوی هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه بودجه کنار گذاشته شده برای تامین کالاهای اساسی در سال آینده مکفی است، گفت: مجلس و دولت برای جلوگیری از عرضه آزاد کالاهای اساسی، برنامه دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/202001107548469976.jpg عباسی:,مجلس,و,دولت,برای,تامین,ارزان,کالاهای,اساسی,برنامه,دارند Icana

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به برنامه‌های دولت و مجلس در لایحه بودجه سال 99 برای عرضه کالاهای اساسی با ارز 4200 تومانی و جلوگیری از عرضه آن‌ها با نرخ آزاد اشاره کرد و گفت:  یکی از راهبردها و سیاست‌های مهم مجلس و دولت جلوگیری از "دو نرخی شدن" قیمت‌های کالاهای اساسی است که در راستای تحقق این مهم باید دستگاه‌های نظارتی قوی‌تر شوند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین برخلاف سال‌های گذشته که مسائل "عمرانی و تملک دارایی" اولویت نخست لایحه بودجه بود اکنون اولویت لایحه بودجه سال آینده "تامین کالاهای اساسی" است.  

بودجه کنار گذاشته شده برای تامین کالاهای اساسی مکفی است

وی افزود: کمیسیون تلفیق لایحه بودجه و دولت برای حقوق کارکنان دولت، مستمری‌بگیران کمیته امداد امام خمینی(ره)، پرداخت یارانه‌ها و تامین کالاهای اساسی اعتبار، ردیف‌های پایدار و صددرصد تخصیص یافته در نظر گرفته‌اند که قابل تحقق است همچنین برای مدیریت قیمت کالاها باید سازمان تعزیرات و دیگر دستگاه‌های نظارتی تقویت شوند.  

سخنگوی هیات رئیسه مجلس بر اهمیت و نقش دستگاه‌های نظارتی موجود اعم از سازمان بازرسی، دیوان محاسبات، وزارت اطلاعات و سایر نهادهای مربوط به حوزه نظارت در جلوگیری از عرضه کالاها به نرخ ارز آزاد تاکید کرد و گفت: نیازی به ایجاد یک نهاد نظارتی جدید وجود نداشته و صرفا با تقویت دستگاه‌های موجود در این حوزه به لحاظ قانونی و بودجه‌ای می‌توان به مبازه با فساد پرداخت.

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet