هدر موبایل
1398/10/22 14:47:47
سرویس اجتماعی
بنیادی:

کمیسیون تلفیق بودجه 99 ردیف درآمدی سازمان انتقال خون را اختصاصی کرد

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹مجلس، با بیان اینکه سازمان انتقال خون نیاز به آمایش سرزمینی دارد از اقدام این کمیسیون برای اختصاصی کردن ردیف درآمدی سازمان انتقال خون در بودجه سال ۹۹ خبر داد.
کمیسیون تلفیق بودجه 99 ردیف درآمدی سازمان انتقال خون را اختصاصی کرد عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 99مجلس، با بیان اینکه سازمان انتقال خون نیاز به آمایش سرزمینی دارد از اقدام این کمیسیون برای اختصاصی کردن ردیف درآمدی سازمان انتقال خون در بودجه سال 99 خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201912101912075943.jpg کمیسیون,تلفیق,بودجه,99,ردیف,درآمدی,سازمان,انتقال,خون,را,اختصاصی,کرد Icana

بهروز بنیادی در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، در مورد انتشار خبری از سوی مدیرعامل سازمان انتقال خون مبنی بر اینکه سیاست این سازمان در دوره جدید مدیریتی، تأمین خون و فرآورده‌های خونی سالم و بدون چشم‌داشت بوده به این صورت که توزیع فرآورده‌های خونی از نگاه استانی به منطقه‌ای تغییر پیدا کند، گفت: با توجه به مشکلاتی که سازمان انتقال خون برای تامین بودجه با آن مواجه بود، اقدام خوبی که در کمیسیون تلفیق بودجه 99 انجام شد، این بود که ردیف درآمدی آن را اختصاصی کردیم.

سازمان انتقال خون نیاز به آمایش سرزمینی دارد

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: گر چه سازمان برنامه و بودجه هر سال بودجه‌ای را برای سازمان انتقال خون تعیین می‌کرد، اما تخصیص داده نمی‌شد و همکارانی که در این سازمان فعالیت دارند از وضعیت پرداختی‌ها و حق و حقوق خود گلایه‌مند بودند.

وی تصریح کرد: کمیسیون تلفیق بودجه 99 برای تامین برخی امکانات لازم جهت خون‌گیری و تجهیزات آزمایشگاهی، درآمد انتقال خون را در اختیار این سازمان قرار داد.

بنیادی عنوان کرد: سازمان انتقال خون نیاز به آمایش سرزمینی دارد، کما اینکه در استان خراسان ممکن است چندین مرکز مختلف در این استان فعال باشند که انتظار داریم بازدهی هم داشته باشند.

نحوه فعالیت مراکز انتقال خون باید ساماندهی شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: مراکز انتقال خونی که به صورت پراکنده در کل کشور وجود دارد، هزینه‌ای که متحمل می‌شوند بیشتر از بازدهی است که باید داشته باشند، بنابراین باید این وضعیت ساماندهی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: هم‌اکنون باید چند مرکز انتقال خون را در هر استان به عنوان مراکز مادر تعریف کنیم تا مسئولیت توزیع خون و فرآورده های خونی و خدمات‌رسانی را برعهده بگیرند.

تهران باید به عنوان قطب درمانی از سهم بیشتری از فرآورده‌های خونی برخوردار باشد

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 99مجلس شورای اسلامی، در رابطه با بخشی از این خبر که به سهم بیشتر تهران از فرآورده‌های خونی نسبت به سایر استان‌ها اشاره داشت، عنوان کرد: آمایش سرزمینی باید انجام شود و تهران باید به عنوان قطب درمانی که بسیاری از بیماران از سراسر کشور بدان مراجعه می‌کنند، تعیین شود که مصارف آن به طور قطع با سایر استان‌ها تفاوت دارد و باید سهمیه آن بیشتر از سایر استان‌ها باشد.

بیشتر بخوانید:

پلاسما فروشی سدی در برابر سلامت کشور/ انتقال خون مراکز جمع آوری پلاسما را پایش کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet