خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1398/10/21 16:36:24
سرویس سیاسی
نوری:

کشورهای منطقه از مصوبه پارلمان عراق برای اخراج نیروهای آمریکایی الگو بگیرند

عضو فراکسیون ولایی مجلس با بیان اینکه کشورهای منطقه باید از مصوبه پارلمان عراق در خروج نیروهای خارجی از خاک این کشور الگو بگیرند، تاکید کرد: تنها راه نجات منطقه از فتنه گری آمریکایی‌ها تخلیه منطقه از حضور آنها است.
کشورهای منطقه از مصوبه پارلمان عراق برای اخراج نیروهای آمریکایی الگو بگیرند عضو فراکسیون ولایی مجلس با بیان اینکه کشورهای منطقه باید از مصوبه پارلمان عراق در خروج نیروهای خارجی از خاک این کشور الگو بگیرند، تاکید کرد: تنها راه نجات منطقه از فتنه گری آمریکایی‌ها تخلیه منطقه از حضور آنها است. https://cdn.icana.ir/d/019/56710.jpg کشورهای,منطقه,از,مصوبه,پارلمان,عراق,برای,اخراج,نیروهای,آمریکایی,الگو,بگیرند Icana

سید راضی نوری در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ، تحولات اخیر بعد از شهادت سردار سلیمانی و همرزمانش را اتفاقی خوب و مثبت برای محور مقاومت ارزیابی کرد و گفت: اقدام شجاعانه پارلمان عراق در به تصویب رساندن طرح خروج نیروهای خارجی از جمله آمریکا از خاک این کشور نوید خوبی است که باید مورد توجه سایر کشورهای دارای پارلمان منطقه قرار گیرد.

 نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در پی مصوبه پارلمان عراق ادامه حضور نیروهای آمریکایی در خاک این کشور غیرقانونی است ادامه داد: این طرح در پی اتحاد مجموعه هایی همچون مجموعه مقتدر صدر و هادی عامری و سایر گروه‌ها به تصویب رسید که برای دولت عراق لازم الاجرا است.

وی با تاکید بر اینکه مصوبه پارلمان عراق مستمسکی در دست نیروهای مقاومت است تاکید کرد: اگر دولت عراق اقدام به اخراج نیروهای آمریکایی نکند گروه های مقاومت این کار را انجام می دهند پس در چنین شرایطی بهتر است که نیروهای آمریکایی خودشان سر عقل آمده و منطقه را ترک کنند.

وی با یادآوری حضور پرشور مردم در مرسم تشییع سردار سلیمانی تاکید کرد: شجاعت و شهامت سپاه در زدن پایگاه آمریکایی در عراق هشداری برای کسانی است که سازش با آمریکا را در پیش گرفتند. اظهارات عادل عبدالمهدی خطاب به پمیپو مبنی بر اینکه چطور و چه زمانی قصد خروج نیروهایتان از عراق را دارید نشان دهنده این است که آمریکایی ها نمی‌توانند نیروهای خود را همچنان در عراق نگه دارند زیرا قانون مصوب پارلمان عراق بوده و ادامه حضور آنها در خاک این کشور غیرقانونی است.

عضو فراکسیون ولایی در مجلس شورای اسلامی با یادآوری مصوبه مجلس شورای اسلامی در اقدام متقابل با آمریکا تاکید کرد: سایر کشورهای دارای پارلمان در منطقه هم باید مانند ایران و عراق  دست به کار شده و با مصوباتی زمینه خروج آمریکا را از منطقه فراهم کنند زیرا حضور آمریکا ثمری جز فتنه گری و آشوب برای منطقه نداشته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet