ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1398/11/21 11:34:42
سرویس سیاسی
خانه ملت به مناسبت فرارسیدن اربعین شهادت سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی گزارش می‌دهد

خون بهای سردار سلیمانی، پیروزی «حزب الله» است

در چند سال اخیر خاورمیانه دستخوش تغییرات متعددی قرار گرفته است، از هجوم نیروی‌های نظامی آمریکا به آب‌های آزاد خلیج‌فارس و عراق تا شهادت سردار سلیمانی و سیلی سخت ایران بابت خون به ناحق ریخته شده حاج قاسم سلیمانی که هر یک در دوره‌ای از زمان فصل جدیدی را در خاورمیانه رقم می‌زدند.
خون بهای سردار سلیمانی، پیروزی «حزب الله» است در چند سال اخیر خاورمیانه دستخوش تغییرات متعددی قرار گرفته است، از هجوم نیروی‌های نظامی آمریکا به آب‌های آزاد خلیج‌فارس و عراق تا شهادت سردار سلیمانی و سیلی سخت ایران بابت خون به ناحق ریخته شده حاج قاسم سلیمانی که هر یک در دوره‌ای از زمان فصل جدیدی را در خاورمیانه رقم می‌زدند. https://cdn.icana.ir/d/019/76626.jpg خون,بهای,سردار,سلیمانی،,پیروزی,«حزب,الله»,است Icana

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت؛در چند سال اخیر خاورمیانه دستخوش تغییرات متعددی قرار گرفته است، از هجوم نیروی‌های نظامی آمریکا به آب‌های آزاد خلیج‌فارس و کشورهای نفت خیزی چون عراق تا شهادت سردار سلیمانی و سیلی سخت ایران بابت خون به ناحق ریخته شده حاج قاسم سلیمانی که هریک در دوره‌ای از زمان فصل جدیدی را در خاورمیانه رقم می‌زدند. در میانه رویدادهایی که خاورمیانه امروز با آن دست به گریبان است، شهادت سردار«قاسم سلیمانی» و«ابومهدی المهندس»، بازتاب‌‌های متفاوتی داشته و خواهد داشت که مهمترین آن قدرت گرفتن «حزب الله» در منطقه و نابودی رژیم صهیونیستی و تضعیف هژمونی آمریکا در غرب آسیا خواهد بود. واقعیتی که پس از طرح معامله قرن، شتابی بیشتر به خود گرفته است.

 چگونگی شکل‌گیری «حزب الله»

 تجاوز رژیم صهیونیستی به خاک لبنان در سال 1982، به منزله جنگ ششم اعراب و اسرائیل بود مقدمه‌ای برای شروع فعالیت «مقاومت اسلامی»بود، طبق گفته امام خمینی (قدس سره) اسرائیل یک غده سرطانی است و مبارزه با  این غده سرطانی ریشه ظلم و ستم وظیفه انسانی هر شخصی است و سخن امام(ره) شروعی برای فعالیت محور مقاومت محسوب می‌شد و«حزب الله لبنان» به عنوان نیروی اصلی این مبارزه محسوب می‌شود؛ عملیات محور مقاومت بر ضد اسرائیل ابتدا با امکانات بسیار محدود و نیروهای انسانی اندک آغاز به کار کرد؛ محور مقاومت همراه ماهیت و عملیات جهادی خود را اقدامی برای رهایی از ظلم عنوان کرد در این میان لبنان با نیروی مقاومت در جنگ‌های قبلی سرزمین‌های عربی از جمله فلسطین اشغال شده از گذشته نقش پررنگی ایفا کرده است.

زمزمه‌های محور مقاومت در ایران

 پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) حماسه‌ای فراموش نشدنی در منطقه بود؛ از نخستین روزهای پیروزی، سفارت اسرائیل در ایران تعطیل و به جای آن سفارت فلسطین پایه‌گذاری ‌شد؛ دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، سفارت آمریکا را اشغال و برنامه‌ها نقشه‌های جاسوسی آن را برملا کردند. ایران مرزهای خود را به روی سازمان‌ها، احزاب کشورها و نیروهای مختلف جهان برای همکاری در چارچوب سیاست نوپای دولت اسلامی گشود و زمینه تشکیل کنفرانس‌های متعددی را برای وحدت اسلامی، مسئله فلسطین و دفاع از مظلومان جهانی برگزار کرد و این  شروع محور مقاومت در کشور بود که امروز ایران جز اصلی محور مقاومت محسوب می‌شود.

 اصل ۱۵۴ قانون اساسی به مطالبه مستضعفین در برابر مستکبرین اشاره دارد

 مطابق اصل ۱۵۴ قانون اساسی «جمهوری اسلامی ایران، سعادت انسان در کل جامعه بشری را آرمان خود می‌داند و استقلال و آزادی و حکومت حق و عدل را حق همه مردم جهان می‌شناسد؛ بنابراین در عین خودداری کامل از هرگونه دخالت در امور داخلی ملت‌های دیگر، از مبارزه حق‌طلبانه مستضعفین در برابر مستکبرین در هر نقطه از جهان حمایت می‌کند» و جمهوری اسلامی با ایستادگی و پافشاری بر آرمان‌های انقلابی به‌‌ویژه اجرای اصل ۱۵۴ قانون اساسی به‌عنوان الگوی و نماد جنبش‌های آزادی بخش  محسوب شده و در بیداری اسلامی نقش قابل توجهی داشته است در این بین محور مقاومت تبدیل به حلقه اتصال ایران، عراق و سوریه در منطقه شده که امروز با شهادت حاج قاسم سلیمانی این حلقه مستحکم‌تر از قبل شده است و به برکت خون شهید پاسدار این وحدت و همبستگی در محور مقاومت بیشتر از هر زمان دیگری است.

 زینب سلیمانی دختر شهید قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه ایران در گفت‌وگویی با شبکه «المنار» سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله را «عموی عزیز» خوانده و ضمن ابلاغ سلام به وی و رهبری، می‌گوید: می‌داند سید حسن نصرالله انتقام خون پدرش را می‌گیرد. 

سید حسن نصرالله در سخنرانی خود انتقام خون خواهی سردار ایرانی را وظیفه حزب الله می‌داند و می‌گوید: یقینا ایران به‌ عنوان رهبر محور مقاومت پاسخ این جنایت را به صورت نظامی خواهد داد اما این انتقام سخت، وظیفه دیگر کشورهای محور مقاومت را سلب نمی‌کند و بدون شک آنها نیز با آمادگی روحی و نظامی‌ که دارند پاسخ قاطعی به جنایت آمریکا می‌دهند.  محور مقاومت ایران را یکی از بازوان قدرتمند حزب‌الله می‌داند علی الخصوص در چند سال اخیر نمی‌توانیم نقش ایران را در نابودی دشمنان اسلام در منطقه کمرنگ کنیم؛ شهادت و تشییع پیکر سردار سلیمانی و همراهانش که با حضور بی‌نظیر و بی‌سابقه  مردم ایران و عراق روبرو بود می‌تواند شروع یک دوره جدید در معادلات منطقه و فعالیت محور مقاومت باشد که در راستای رسیدن به اهداف گام دوم انقلاب اسلامی است.

هژمونی آمریکا در جهان رو به نابودی است

تلاش محور مقاومت برای خروج آمریکا از عراق می‌تواند گامی بزرگ در پیروزی حزب الله باشد، سال‌هاست آمریکا با دخالت بیجا در خاورمیانه شرایط نابسامانی ایجاد کرده است. باید بپذیریم هژمونی آمریکا در جهان رو به نابودی است و این نابودی نیازمند وحدت و همبستگی محور مقاومت دارد؛  وحدت امروزِ عاملی بر رشد بسیاری از کشورها مثل چین ،روسیه و ایران و حتی ترکیه شده است تا جایی که در برخی از حوزه‌ها از آمریکا پیشی ‌گرفته‌اند، در سال‌های اخیر بسیاری از کشورها نشان دادند که می‌تواند از ابر استکبار جهانی در تمام حوزه های حتی اقتصاد سبقت گرفته‌اند. «محور مقاومت» در لبنان، سوریه، فلسطین، عراق، یمن، هند، پاکستان، اندونزی و مالزی به همدلی و همبستگی لازم رسیده و حتی دامنه گستردگی آن به اروپا هم کشیده شد، ناگفته نماند در کنار وحدتی که هدف اصلی حزب مقاومت دارد «جهانی شدن»از دیگر آرمان‌های این حزب الهی است.

جهانی شدن «حزب الله»

احمد سالک کاشانی نایب رئیس فراکسیون ولایی مجلس در مورد حزب مقاومت می‌گوید: امروز خبرهایی که از تهران تا بغداد و از بغداد تا بیروت و حتی یمن از سوی مقامات سپاه و ارتش ایران، حشدالشعبی درعراق، حزب‌الله لبنان و انصارالله یمن منتشر می‌شود و با تحرکات نظامی و دیپلماتیکی که در منطقه در جریان است‌ از جهانی شدن حزب الله خبر می‌دهد گسترش اسلام در  زیر یک پرچم و مبارزه با ظلم از اهداف اساسی محور مقاومت است .

حزب الله لبنان یکی از تشعشعات انقلاب اسلامی است که ریشه در افکار امام خمینی (ره) دارد

وی در ادامه تاکید می‌کند: موضوع حزب الله لبنان یکی از تشعشعات انقلاب اسلامی است که ریشه در افکار امام خمینی (ره) دارد که امروزِ منجر به شکل‌گیری محور مقاومت شده است و به عنوان یک ارتش مقتدر محسوب می‌شود؛ در محور مقاومت  طی سال‌های اخیر تعداد بسیاری نیروی‌های رزمنده جان خود را در پی آرمان‌ اصلی خود یعنی آزادی از دست داده‌اند و این خون شهدا بوده که محور مقاومت را قوی‌تر از هر زمان دیگری کرده است و امروز به عینه شاهد بودیم که در جنگ 33 روزه، 22 روزه و حتی 8 روزه لبنان نتانیاهو بود آتش بس اعلام کرده  و اسرائیل بدترین نوع ذلت را در مقابل نیروی‌های فلسطین و لبنان پذیرفته و شکست خورده است.

خون شهدای «حزب الله» قدرت «محورمقاومت» است

نماینده مردم اصفهان در مجلس به خبرنگار خانه ملت می‌گوید: خون شهدای مدافع حرم علی الخصوص حاج قاسم سلیمانی امروز وحدت نیروهای مقاومت را بیشتر از قبل کرده و نقش مدیریت گنندگی را ایفاء می‌کند. قدرت حزب الله، قدرتی مردمی و الهی است به همین دلیل  اسرائیل و امریکا این خطر رادرک کرده‌اند خون شهدا و وحدت ایران، لبنان و عراق را قدرتمندتر از گذشته کرده است .

عضو کمیسیون فرهنگی در ادامه  به نقش فرزندان شهدا اشاره و تصریح می‌کند: فرزندان شهدا بدون شک راه پدرانشان را ادامه خواهند داد و نمی‌گذارند پرچمی که پدرشان بلند کرده به زمین بخورد و همیشه این پیروزی را مدیون خون پدر خود می‌‌دانند.

نیروی حزب الله و محور مقاومت بازوان ولایت رهبری هستند

سالک کاشانی در ادامه یادآوری می‌کند: نیروی حزب الله و محور مقاومت بازوان ولایت رهبری هستند چه درسطح داخلی و یا خارجی ؛ آنها بیشتر موفقیت خود را مدیون هدایت‌های رهبری می‌دانند و این  جز جدایی ناپذیر انقلاب اسلامی است؛ نیروهای محور مقاومت نیازمند هدایت مقام معظم رهبری در ایران و سیدحسن نصرالله در لبنان هستند در این میان حمایت‌های معنوی رهبر انقلاب در جنگ 33 روز لبنان فراموش شدنی نیست بدون شک وجود رهبر معظم انقلاب عامل پیروزی حزب الله بوده و خواهد بود.

درد زایمان تولد خاورمیانه جدید

 محمد جواد جمالی نوبندگانی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در مورد محور مقاومت به خانه ملت می‌گوید: تغییر جغرافیای سیاسی خاورمیانه یکی از موضوعات اساسی  آمریکا و صهیونیست‌ها است که آن را  پیگیری می‌کنند ؛هنگامی که جنگ۳۳ روزه صهیونیست‌ها علیه لبنان به ویژه محور مقاومت حزب الله در لبنان صورت گرفت، بسیاری از حقوقدانان و سیاسیون  به این کشتار اعتراض کردند و کاندولیزا رایس وزیر امور خارجه آمریکا  اعلام کرد این مسائل را بایستی به عنوان درد زایمان تولد خاورمیانه جدید تلقی کرد زیرا آنان به دنبال این مسئله بودند و ابایی از گفتن آن ندارند.

وی در ادامه به صحبت‌های وزیر سابق آمریکا اشاره و تاکید می‌کند به دنبال تشکیل کشورهای مینیاتوری هستیم تا در نهایت خطری برای رژیم صهیونیستی نداشته باشند و بتوانیم با یک تماس دستوری آمریکا، پادشاه را در این کشورها تغییر داده و یا آنها را مورد تحقیر قرار دهیم.

 تسلط صهیونیسم در سوریه

نماینده مردم فسا در ادامه به خانه ملت تاکید می‌کند: نمایندگان انگلیسی، آمریکایی و صهیونیستی به تقویت داعش در منطقه توجه کرده و در ابتدا  انحرافاتی در میان برخی گروه‌های مبارز  فلسطینی ایجاد کردند و در طول این مدتی که خاورمیانه مشغول به پرورش داعش بود تقریبا آرام‌ترین وضعیت برای رژیم صهیونیستی رقم خورد و زمینه معامله قرن مهیا شد.

سردار سلیمانی، تکرار سید عباس موسوی بود

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید می‌کند: با تمام این اتفاقاتی که بوجود آمده محور مقاومت قوی تر از گذشته شد. در سال ۱۹۹۲رژیم صهیونیستی کاری را که با سردار سلیمانی کردند با سید عباس موسوی رهبر حزب الله لبنان و خانواده‌اش  انجام دادند و او را به شهادت رساندند؛ تصور کردند که با این کار حزب الله تعضیف می شود؛ اما پس از او سید حسن نصرالله رهبریت حزب الله را پذیرفت، با شهادت رهبران حماسه این جبهه قوی تر از قبل شد و پس از جنگ 33 روزه لبنان در جنگ ۲۲ روزه غزه پیروز شد.

وی افزود: در حال حاضر حملاتی که میان غزه و صهیونیست‌ها صورت می گیرد بیش از ۳ روز طول نمی‌کشد در این بین اسرائیل مصر را واسطه قرار می‌دهد  تا آتش بس اعلام کنند، شهادت افرادی ‌مانند شیخ یاسین یا عبد العزیز رم تی سی ،عماد مقنییه، مصطفی بدر الدین و سمیر قنطار از رهبران اصلی جهادی باعث شده محور مقاومت قوی‌تر از گذشته شود؛ پس از این ترورها یک کمربندی از فاطمیون افغانستان، رزمندگان پاکستانی،بسیج مردمی و قدس در ایران، جنبش نجبا و حشد الشعبیدرعراق، بسیج مردمی در سوریه  و حزب الله در لبنان وفلسطین ایجاد شد در این میان از گروه‌های هندوکش تا دریای مدیترانه حتی بحرین و یمن تمام این مناطق در نفوذ جنبش‌های آزادیبخش محور مقاومت قرار گرفته و روزانه تقویت می‌شود.

پس از انقلاب اسلامی، اسرائیل از  جنوب لبنان و غزه خارج شده و در هر جنگی شکست خورده است

نوبندگانی در ادامه تاکید می‌کند: اسرائیل تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی همواره در جنگ‌ها از نیل تا فرات پیروز بوده است، پس از انقلاب اسلامی، اسرائیل از  جنوب لبنان و غزه خارج شده و در هر جنگی شکست خورده است و رسما به دنبال حاکمیتی است که بتوانند خود را به عنوان حکومت رسمی به جهانیان معرفی کند، خداوند می فرماید "ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیا  ولکن لا تشعرون" شهیدان زند‌ه‌اند؛ اما آنها متوجه نیستند کسی در راه  خدا شهید شده همیشه زنده است.

وی در ادامه به طرح عنکبوت اشاره و تصریح می‌کند: آمریکا در سال‌های اخیر طرح عنکبوت را طراحی کرد تا نظام را به مرحله نیستی بکشاند اما شهادت سردار سلیمانی امروز وحدت ایران و کشورهای منطقه را بیشتر از قبل کرد و طرح عنکبوت در میانه وحدت مردم ایران و عراق به مرحله نابودی رسید .

«شهید سلیمانی» بسیار موفق‌تر از «سردار سلیمانی» است

وی در ادامه تاکید می‌کند: امروز باید بپذیریم شهید سلیمانی بسیار موفق‌تر از سردار سلیمانی است ما برای رسیدن به آرمان و هدف خود نیازمند پرداخت سرمایه‌هایی هستیم که امروزِ  به برکت خون  سلیمانی‌ها به پیروزی رسیده‌ایم در گذشته  شهادت حمزه عبدالمطلب بزرگترین حامی پیامبر (ص) درغزوه احد ضربه سنگینی بود؛ اما خون او باعث پیشرفت‌هایی دیگر شد، مجلسدرراستای حمایت از حزب الله  طرح سه فوریتی به تصویب رساند که حدود ۲۰۰ میلیون یورو برای  ۲ ماه کمک به سپاه قدس که محور اصلی مقاومت تصویب کرد که می‌تواند گام موثر در پیروزی محور مقاومت باشد .

چهل و یک سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، حالا سردار سلیمانی، نمادی از دستاوردهای یک انقلاب مردمی است. شهید سردار قاسم سلیمانی برای ایرانی‌ها ارزش نمادین و استراتژیک در مسائل  مهم و امنیتی داشت و مرور افکار عمومی در ایران و در کشورهای منطقه و میان گروه‌های محورمقاومت گویای این است که یک مطالبه عمومی برای خونخواهی سردار سلیمانی شکل گرفته است تا جایی که اگر به صورت رسمی و دولتی به گونه‌ای که مردم بپذیرند خون این شهید پایمال نشود، باید انتقام گرفته شود حتی اگر این خونخواهی از طرف گروه‌های حامی مقاومت صورت بگیرد؛ بدون شک با چنین اقدامی آتشی علیه منافع استکبار جهانی آمریکا به پا خواهد شد./

گزارشگر: محبوبه اشرفی پیمان

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet