خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1398/10/22 14:14:12
سرویس صحن
کامران در نطق میان دستور:

وزارت امور خارجه با سفیر انگلیس برخورد کند

عضو کمیسیون امور داخلی کشور از وزارت امور خارجه خواست بدون ملاحظه با سفیر انگلیس به دلیل حضور در بین مردم معترض، برخورد کند.
وزارت امور خارجه با سفیر انگلیس برخورد کند عضو کمیسیون امور داخلی کشور از وزارت امور خارجه خواست بدون ملاحظه با سفیر انگلیس به دلیل حضور در بین مردم معترض، برخورد کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202001100927228906.jpg وزارت,امور,خارجه,با,سفیر,انگلیس,برخورد,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسن کامران دستجردی ، در نشست علنی امروز (یکشنبه، 22 دی‌ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: فرهنگ انقلابی و آموزه های حضرت علی (ع)و فاطمه زهرا(س) شهید سردار سلیمانی را تحویل جهان اسلام داد و ترامپ و جریان استکبار از این فرهنگ وحشت دارند، سپاه پاسداران با این فرهنگ معجون است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس اظهار داشت: گرچه حادثه اخیر هواپیمایی همه را متاثر کرد ولی سردار حاجی زاده که یک قهرمان است عذرخواهی کرد چرا که خطا عمدی نبود، گاهی در شرایط ویژه پیش می آید من از بنیاد شهید می خواهم همه جانباختگان این حادثه را شهید اعلام کند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با اشاره به ارائه توضیحاتی از سوی سردار سلامی در نشست غیر علنی امروز مجلس، ادامه داد: شاهد حرکت های جریان خبیث استکباری هستیم، روز گذشته سفیر انگلیس در بین مردم حضور پیدا کرد، از وزارت امور خارجه می خواهیم با فرهنگ انقلابی  و فرهنگی که حضرت زهرا(س) به ما تزریق کرده ، بدون ملاحظه با سفیر انگلیس برخورد کند.

وی تاکید کرد: البته دست مردم درد نکند که در مراسم تشییع شهید سپهبد سلیمانی شرکت کردند از اصناف و اقشار مختلف در کشورهای هند، نیجریه، یمن و عراق که به خیابان آمدند قدردانی می کنم. استکبار چه بخواهد  چه نخواهد مرگش فرا می رسد و باید به مردم احترام بگذاریم نه اینکه 6 ماه دیگر این روزها را فراموش کنیم و با آنها اربابی برخورد کنیم.

ای نماینده مجلس با بیان اینکه مردم ایران نمونه هستند، اظهار داشت: در جمع جانباختگان هواپیمای اوکراین، اصفهانی هم وجود داشت مردم از مسئولین خواستند دقت بیشتری داشته باشند، باید پرواز را ممنوع می کردند و خواستار هماهنگی بیشتر بین مسئولین می شدند. به هر حال سردار حاجی زاده شهامت به خرج داد و همه چی را قبول کرد.

کامران در ادامه نطق خود گفت: گرچه گاهی مجلس، دولت و دستگاه ها کوتاهی می کنید مقام معظم رهبری به دادتان می رسد اما این هم حدی دارد، امام وقتی دید کارد به استخوان می رسد به وظیفه شرعی اش عمل کرد، رهبری هم همین طور. در وضع فعلی عقل حکم می کند وحدت داشته باشیم، عقل حکم می کند برای هم شاخ و شانه نکشیم، با وحدت باید حول محور ولایت حرکت کنیم، تا بتوانیم انقلاب اسلامی را به انقلاب اسلامی امام زمان(عج) وصل کنیم.

وی عنوان کرد: ایران اسلامی یاران زیادی برای دین اسلامی دارد که این موضوع به برکت این شهدا و فرهنگ زهرا(س) است و ما  70 روز وقت داریم تا مرام ایشان را ترویج کنیم، از خانه ساده کلوخی نور بارید و امروز با ساده زیستی به روش حضرت زهرا(س) می توان مردم را دلگرمی داد.

وی تصریح کرد: من متاسفم مجلس شورای اسلامی هنوز اجازه نداده تحقیق و تفحص مان را انجام دهیم، محل مرکز پژوهش ها به مجلس قدیم رفت و کلی خرج شد اما  دوباره آن را رها کردند، این زمینی که شما در آن نشسته اید برای مسکن معلولین است که بهزیستی از این امر 14 میلیارد تومان طلب دارد، از دوره پنجم در این مجلس آمده ایم بخواهیم با تورم حساب کنیم رقمی بدهی افزایش پیدا می کند، ما باید از خودمان شروع کنیم و اگر از خودمان شروع کنیم حتما به نتیجه می رسیم.

کامران با اشاره به عملکرد کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 اظهار داشت: هنوز همسان سازی کارگران را سر و سامان نداده اید، قرار بود ردیفی آورده شود اما هیچ رده پایی برای این امر در لایحه بودجه گذاشته نشد، چرا به کارگران چرا راست نمی گویم؟ چرا متناسب سازی بازنشستگان لشکری و کشوری را تعیین تکلیف نمی کنید.

وی پیشنهاد داد: خارج از شمول کل دستگاه ها را حذف کنیم، ارز ماموریت ها را حذف کنیم، ای سران قوای سه گانه برای این موارد تصمیم گیری کنید، هنوز نه بیمه رزمنده معسیر حل شده و نه وام گرفته است، باید مثل جبهه زندگی کنیم همه چی را باهم تقسیم کرد، مردم وظیفه شان را انجام داده اند اکنون این ما هستیم که باید تغییر روش و رفتار دهیم، مردم  اگر حادثه ای رخ دهد گول نمی خورید بصیرتتان زیاد است، برخی ها در فضاهای مجازی مزه نندازند، ما همه باهم می توانیم تو دهن ترامپ بزنیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس از وزیر نیرو خواست حقیقت را به مردم بگوید و بیان داشت: وزیر گفته بود ردیفی برای آب شرب اصفهان در لایحه بودجه می آورد، گفته بود سد کوهرنگ را تمام می کند و گفته بود شورای عالی آب محور است اما شورای هماهنگی را هم تعطیل کرد، چرا با ساماندهی رودخانه جلوی آب دزدی و تعبیض ها را نمی گیرید چرا خسارت حق آبه ها را نمی دهید؟

وی گفت: با وجود اینکه  میزان انباشت آب از 2 میلیون متر مکعب یه 1300 میلیون متر مکعب کاهش یافته است اجازه برداشت غیر حق آبه ها افزایش یافته است چرا چنین تبعیضی ادامه دارد و  وزیر نیرو به این سوالات پاسخ دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet