انتخابات ریاست جمهوری
1398/10/23 17:29:54
سرویس اجتماعی
عابدی با انتقاد از رویکرد بیمارستان محوری وزارت بهداشت:

ارائه خدمات ICU در منزل هزینه‌های درمانی را کاهش می‌دهد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس رعایت استاندارهای پرستاری در بیمارستان‌ها را تنها راه برای عبور از رویکرد‌های بیمارستان محوری دانست و بر ارائه خدمات ICU در منزل به منظور کاهش هزینه‌های درمانی تاکید کرد.
ارائه خدمات ICU در منزل هزینه‌های درمانی را کاهش می‌دهد عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس رعایت استاندارهای پرستاری در بیمارستان‌ها را تنها راه برای عبور از رویکرد‌های بیمارستان محوری دانست و بر ارائه خدمات ICU در منزل به منظور کاهش هزینه‌های درمانی تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605109748094654.jpg ارائه,خدمات,ICU,در,منزل,هزینه‌های,درمانی,را,کاهش,می‌دهد Icana

حیدرعلی عابدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با صحبت‌های رئیس انجمن مراقبت‌های ویژه ایران مبنی بر کمبود جدی تخت ICU در کشور، گفت: رویکرد بیمارستان محوری و بستری محوری یکی از معضلات اساسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده که کمبودهای حوزه سلامت را بیشتر و عمیق‌تر می‌کند.

ضرورت رعایت استانداردهای پرستاری برای کاهش طول درمان بیماران 

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به راه حل عبور از معضلات رویکرد بیمارستان محوری در وزارت بهداشت، افزود:  برای عبور از این معضلات باید به مراقبت بیمار در بیمارستان با هدف کاهش طول درمان بیش از گذشته اهمیت دهیم، چرا که افزایش مدت زمان بستری به خودی خود بیمار را دچار عوارض و مشکلات متعددی می‌کند و این موضوع راه حلی جز رعایت استاندارهای پرستاری ندارد.

تخصیص بودجه برای جذب پرستار باید در اولویت دولت باشد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت رعایت استاندارهای پرستاری، تصریح کرد: وزارت بهداشت باید تعداد پرستار را بر اساس نیازهای واقعی بیمارستان استخدام کند در حالی که تاکنون به دلیل عدم تخصیص بودجه به تاخیر افتاده است. بنده معتقدم همانطور که بودجه خرید دارو و تجهیزات پزشکی در اولولیت است، بودجه مورد نیاز برای جذب پرستار هم باید اولویت داشته باشد.

 

بیشتر بخوانید: 

 

این نماینده مردم در مجلس دهم با انتقاد از تفکر بیمارستان محوری، اظهار کرد: مدیران بیمارستان‌ها احساس می‌کنند همه درمان‌ها باید در محل بیمارستان انجام شود در حالی که برخی بیماران به تخت‌های ICU و مراقبت ویژه طولانی مدت نیاز دارند. بنابراین باید تعدادی از تخت‌های مراقب‌ ویژه را از بیمارستان خارج کرده تا بیماران نیازمند به ICU پایدار، در منازل خودشان تحت مراقبت قرار بگیرند.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی نظام پرستاری، تاکید کرد: اگر بر اساس قانون برنامه ششم مراقبت پرستاری را در سطح جامعه و منازل توسعه دهیم با خیال راحت می‌توانیم برخی بیماران را مرخص نموده و در منازل خودشان تحت مراقبت قرار دهیم. با این روش علاوه بر کاهش هزینه‌های درمانی، بیماران می‌توانند در منزل و در محیط خانواده خدمات درمانی دریافت کنند. اطمینان دارم که اگر این دو گام برداشته شود نیاز واقعی و کمبودهای حوزه سلامت به خصوص در رابطه با تخت‌های مراقبت ویژه بهتر مشخص می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet