خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/10/28 14:32:33
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

انزوای سیاسی ترامپ نتیجه صبر راهبردی ایران در برابر کارزار حداکثری آمریکا است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد سیاست صبر راهبردی ایران در برابر فشار حداکثری آمریکا موجب انزوای سیاسی ایالات متحده شده است.
انزوای سیاسی ترامپ نتیجه صبر راهبردی ایران در برابر کارزار حداکثری آمریکا است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد سیاست صبر راهبردی ایران در برابر فشار حداکثری آمریکا موجب انزوای سیاسی ایالات متحده شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/122373.jpg انزوای,سیاسی,ترامپ,نتیجه,صبر,راهبردی,ایران,در,برابر,کارزار,حداکثری,آمریکا,است Icana

شهروز برزگر کلشانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در رابطه با اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده مبنی اعمال فشار برای انزوای دیپلماتیک، اقتصادی و بازدارندگی نظامی ایران، گفت: آمریکایی ها طی چند سال گذشته از تمام ابزارهای خود برای وادار کردن ایران در راستای برگزاری مذاکرات بهره بردند اما موفق نشدند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سیاست انزوای دیپلماتیک با برگزاری مذاکرات برجامی شکست خورد، اظهار کرد: این مهم در حالیست که امروزه ایران اسلامی در عرصه دیپلماسی دوجانبه و چندجانبه با کشورهای همسایه نیز در سطح بالایی قرار دارد که برای آمریکایی ها قابل تصور نیست.

وی با بیان اینکه قرار دادن نام سپاه در فهرست سازمان‌های به اصطلاح تروریستی آنهم مغایر با قوانین بین‌المللی نیز بخشی از بازدارندگی نظامی ایران محسوب می شد، ادامه داد: باید یادآور شد حمله موشکی سپاه به پایگاه نظامیان متجاوز ایالات متحده نیز بیانگر عدم موفقیت این سیاست است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه کشورمان در مقابل فشار حداکثری سیاست صبر راهبردی را در دستورکار خود قرار داد که موجب انزوای سیاسی ایالات متحده شد، تصریح کرد: به عنوان مثال مشاهده می شود گام های کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران انجام شد اما هیچ کشوری نتوانست آن را بر خلاف قوانین بین المللی محسوب کند؛ در واقع رفتار ایران مبتنی بر مقررات بین المللی و رفتار خصمانه ترامپ بر خلاف قوانین یاد شده به خوبی نشان داد منزوی سیاسی کدام کشور است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه گزینه‌های ترامپ و سیاستمداران آمریکایی در برابر کشورمان تمام شده است، خاطرنشان کرد: بر این اساس مشاهده می شود هنوز صحبت از راهبرد انزوای دیپلماتیک، اقتصادی و بازدارندگی نظامی است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در اظهاراتی اعلام کرد که راهبرد این کشور در قبال ایران انزوای دیپلماتیک، اقتصادی و بازدارندگی نظامی است.

وی در گفتگویی با اشاره به تحریم‌های اخیر آمریکا علیه ایران این تحریم‌ها را بخشی از فشار حداکثری علیه تهران طی یک سال و نیم گذشته برشمرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet