هدر موبایل
1388/07/29 14:21:00
سرویس فرهنگی
مدیر روابط عمومی کتابخانه مجلس:

عرضه تصاویر نسخه‌های خطی قدیمی در جشنواره مطبوعات

**مدیر روابط عمومی کتابخانه مجلس خبر داد، تصاویر نسخه‌های خطی قدیمی در غرفه کتابخانه مجلس در جشنواره مطبوعات فروخته می‌شود.

شکراللهی مدیر روابط عمومی کتابخانه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به حضور کتابخانه در غرفه جشنواره مطبوعات گفت: مجلس در جشنواره مطبوعات سه غرفه مختلف دارد که یکی از آنها غرفه مربوط به کتابخانه است.

وی افزود: کتابخانه مجلس در این غرفه نشریات خود،شامل سه نشریه تخصصی نامه بهارستان، پیام بهارستان و نسخه پژوهی عرضه می‌کند.

شکراللهی با اشاره به ارائه بعضی از محصولات مرتبط با مطبوعات کشور در این غرفه تصریح کرد:‌ لوحی تحت عنوان مطبوعات پارسی ایران را در این غرفه عرضه کردیم که شامل نشریاتی است که از سال 1285 خورشیدی یعنی نزدیک به یکصد سال پیش چاپ شده‌اند.

وی گفت: این لوح شامل تمامی شماره‌های بیش از 50 عنوان نشریه قدیمی است که بصورت 14 دی. وی. دی در غرفه کتابخانه مجلس عرضه شده است.

مدیر روابط عمومی کتابخانه ادامه داد: این نشریات از جمله ادب، اقبال، بشارت، آذربایجان، آزاد، ابلاغ، احتیاج و... می‌باشد که با کیفیت مطلوبی اسکن شده است.

وی افزود: همچنین در این غرفه با دعوت از 40 نفر از صاحبنظران مطبوعات و نشر پروهش، نشست‌های تخصصی را نیز برنامه‌ریزی کردیم.

 شکرالهی همچنین خبر داد: در آستانه جشنواره مطبوعات و نیز هفته کتاب در یک ماه آینده کتابخانه تصمیم گرفت تصاویر نسخه‌های خطی را بصورت نیم بهاء یعنی 30 هزار تومان به فروش برساند.

وی با بیان اینکه تاکنون هر فرم که شامل دو صفحه است، به قیمت 60 هزار تومان به فروش می‌رفت، ادامه داد: از تمامی نسخه‌های خطی تصویر برداری شده و می‌توانیم آن را در اختیار پژوهشگران قرار دهیم.

شکرالهی افزود: کتابخانه مانند کتابخانه‌های دیگر که سیاست‌های سختگیرانه‌ای را اعمال می‌کنند و برای استفاده از منابع آن معرفی نامه نیاز دارند هیچ سیاست سختی را اعمال نمی‌کند.

مدیر روابط عمومی کتابخانه مجلس تصریح کرد: فهرست جلد 30 نیز که شامل معرفی 400 جلد کتاب خطی، تصاویر رنگی از برخی نسخه‌های خطی نیز منتشر شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet