هدر موبایل
1386/08/22 16:58:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

راهب: نمایندگان با رأی اعتماد قاطع به دو وزیر پیشنهادی بر قدرت نظام بیافزایند

نماینده تنکابن و رامسر گفت: نمایندگان با رأی اعتماد قاطع و یکپارچه خود به دو وزیر پیشنهادی دولت یعنی وزرای صنایع و معادن و نفت یکبار دیگر بر قدرت و قوت پایگاههای اصلی نظام بخصوص دولت بیشتر از پیش بیفزایند.

به گزارش خانه ملت، متن سخنان جعفرقلی راهب، ناطق چهارم جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس، به شرح زیر است:

با کسب اجازه از ریاست محترم مجلس و همکاران گرامی، مطالبی در رابطه با کشور، استان و حوزه انتخابیه‌ام به سمع عزیزان می‌رسانم.

از حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و خبرگان رهبری بخاطر قبول دعوت و شرکت در مراسم شهدای شهرستان رامسر با محوریت شهید امیر خلبان خلعتبری و سخنرانی در جمع مردم بزرگوار و شهیدپرور منطقه و همچنین شرکت و سخنرانی در مراسم افتتاح دانشکده فنی دانشگاه آزاد اسلامی ساری که موجب خوشحالی و خشنودی و اتحاد و انسجام هرچه بیشتر مردم و مسؤولان و خانواده‌های معظم ایثارگران شد سپاسگزاری می‌نمایم.

شرکت و حضور و سخنرانی و تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران توسط جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک و دانشگاه کلمبیا که سربلندی و عزت و افتخار جمهوری اسلامی ایران و خفت و سرافکندگی دشمنان جمهوری اسلامی ایران بخصوص دولتهای آمریکا و اسراییل و سرسپردگان آنان را بهمراه داشته توفیق سلامتی و خدمت بیشتر را برای ایشان آرزو دارم.

با سپاسگزاری از دولت بخصوص وزارت جهادکشاورزی و بازرگانی در امر خرید و ذخیره‌سازی مرکبات و کنترل و تنظیم بازار انتظار دارد در سالجاری سهمیه خرید ذخیره‌سازان مرکبات تا سقف حداکثر 100 هزار تن افزایش داده تا ضمن کنترل بازار و حمایت لازم و کافی از باغداران و ذخیره‌سازان،رضایت مصرف‌کنندگان نیز بیشتر از پیش جلب خواهد شد.

 با توجه به نقش و جایگاه بخش کشاورزی که در سال 56 کل تولید 5/18 میلیون تن بود، امروزه با تلاش و زحمات کشاورزان و مسؤولان، بیش از 100 میلیون تن می‌باشد. اکنون بالای 80 درصد مواد غذایی و بیش از 90 درصد مواد خام اولیه صنایع تبدیلی و تکمیلی و 25 درصد اشتغال و 20 درصد تولید ناخالص ملی و رقم قابل ملاحظه‌ای از صادرات غیرنفتی را تشکیل می‌دهد. از مسؤولین مربوطه بخصوص شورای اقتصاد،‌انتظار دارد نرخ تضمینی انواع محصولات کشاورزی و دامی بویژه برنج، گندم، دانه‌های روغنی، چای، گوشت سفید مرغ،‌ گوشت قرمز و خرید توافقی سایر محصولات زراعی و باغی و دامی و همچنین محصولات اساسی را برای سال زراعی 87 ـ 86 با توجه به نرخ تورم و هزینه تولید و سود متعارف و مدیریت تولید در اسرع وقت اعلام نمایند تا کشاورزان با خاطر آسوده و رغبت بیشتر به کشاورزی و کشت خود ادامه دهند.

 با سپاسگزاری از همه مدیران اجرایی استان مازندران، که در امر توسعه و عمران استان نهایت تلاش را مبذول داشته بخصوص در اجرایی کردن مصوبات سفر دولت، نهایت پیگیری و اهتمام را دارند و در کل استان و حوزه انتخابیه‌ام پیشرفت فیزیکی پروژه‌های سفر از درصد قابل قبولی برخوردار می‌باشد، اما بعضی از مصوبات دولت نظیر تأمین اعتبار و اجرای پروژه احداث تصفیه‌خانه آب آشامیدنی سد میجران رامسر و کمربندی تنکابن که بالای 25 سال از شروع آن می‌گذرد عنایت ویژه مسؤولان مرکز بخصوص وزرای نیرو و راه و ترابری را می‌طلبد و با سرعت بخشیدن دو پروژه مطمئناً مردم شریف و عزیز و مسؤولان محلی بیشتر از پیش دعاگو خواهند بود.

ضمن تشکر از وزیر محترم راه و ترابری و معاونین ایشان در امر تکمیل و چهاربانده کردن مسیر اصلی تنکابن به رامسر، تنکابن به نشتارود، عباس‌آباد، سلمان‌شهر،‌ کلارآباد،‌انتظار دارد با شتاب بیشتری این حرکت ادامه پیدا کرده تا شاهد تصادفات مستمر مرگبار در جاده نباشیم. با تشکر از تلاش و زحمات وزیر محترم کشور بخصوص استاندار محترم و معاون محترم سیاسی امنیتی ایشان و کارشناسان این حوزه که در پذیرش و تصویب شهرستان شدن بخش عباس‌آباد و تنکابن و شهرداری شدن شیرود، زادگاه شهید والامقام شیرودی عزیز، انتظار دارد هرچه سریعتر در کمیسیونهای مربوطه، وزارت کشور و دولت به تصویب نهایی رسیده و برای اجراء به استان و شهرستان ابلاغ و مردم شریف و شهیدپرور بزرگوار حوزه انتخابیه‌ام را بیشتر از پیش شاد و مسرور فرمایند.

با سپاسگزاری از دست‌اندرکاران برنامه‌ریزی سهمیه‌بندی سوخت، از وزرای کشور و نفت و دیگر دست‌اندرکاران انتظار دارد برای کلیه رانندگان سواری خطوط ویژه، آموزشگاههای رانندگی و آژانسها و تاکسی ‌تلفنی که تاکنون موفق به اخذ کارت سوخت نشده‌اند تسریع لازم مبذول و برای تأمین سوخت کافی بخش کشاورزی عنایت ویژه فرمایند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet