خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/10/23 16:30:57
سرویس اجتماعی
کرد با تاکید بر ضرورت تسریع در برآورد خسارات سیل:

90 درصد مناطق روستایی سیل‌زده سیستان و بلوچستان دچار آبگرفتگی شدند

عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان با یادآوری اینکه ۹۰ درصد مناطق روستایی سیل‌زده سیستان و بلوچستان دچار آبگرفتگی شدند، گفت: سازمان برنامه و بودجه باید اعتبارات لازم و کافی را برای پرداخت و جبران خسارات مناطق سیل‌زده استان پیش‌بینی کند.
90 درصد مناطق روستایی سیل‌زده سیستان و بلوچستان دچار آبگرفتگی شدند عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان با یادآوری اینکه 90 درصد مناطق روستایی سیل‌زده سیستان و بلوچستان دچار آبگرفتگی شدند، گفت: سازمان برنامه و بودجه باید اعتبارات لازم و کافی را برای پرداخت و جبران خسارات مناطق سیل‌زده استان پیش‌بینی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201703105167633850.jpg 90,درصد,مناطق,روستایی,سیل‌زده,سیستان,و,بلوچستان,دچار,آبگرفتگی,شدند Icana

علی کرد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در مورد آخرین وضعیت سیلاب و مردم سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان، گفت: بارش‌ها از روز جمعه شروع و تا یکشنبه شب ادامه داشت و خسارات فراوانی را به مردم وارد کرد؛ میزان بارندگی در خشک و کم بارش‌ترین منطقه استان 30 میلی متر و در شهرستان‌های میرجاوه، ریگ ملک و روتک 42 تا 45 میلی متر و بیشترین میزان بارش‌ها در استان به 180 میلی متر رسید.

نماینده مردم خاش، نصرت آباد، میرجاوه و کورین و نصرت آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: 90 درصد مناطق روستایی و عشایری سیل زده دچار آبگرفتگی  شدند؛ متاسفانه ستاد بحران کشور نتوانسته اعتبارات و امکانات لازم را در مناطق سیل‌زده گسیل کند و این خلاء و ضعفی بزرگ به شمار می‌رود.

وی در تذکری به وزیر کشور و رئیس جمهور، ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه باید اعتبارات لازم و کافی را برای پرداخت و جبران خسارات مناطق سیل‌زده استان پیش‌بینی کند؛ پرداخت کمک‌های بلاعوض به کشاورزان و استقرار تیم ستاد بحران با تمامی امکانات مانند دستگاه برف روب، بیل مکانیکی، گریدر، لودر و بولدرز برای بازگشایی و انجام اقدامات مناسب برای جلوگیری از طغیان رودخانه‌های هیرمند و تفتان و سرحد مرکزی باید در دستور کار قرار گیرد زیرا نبود زیرساخت ها و امکانات لازم خسارات زیادی را به استان وارد کرده است.

بیشتر بخوانید:

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: در سال گذشته پس از 17 سال، بارش‌های زیادی را در سیستان و بلوچستان داشتیم و تیم‌های ارزیابی خسارات را برآورد کردند اما متاسفانه ستاد بحران و استانداری به جای کمک بلاعوض تنها 500 هزار تا 2 میلیون تومان تسهیلات را برای سیل‌زدگان پیش‌بینی کردند و این اقدام به هیچ وجه با عدالت سازگار نبود البته مردم این تسهیلات را قبول و دریافت نکردند.

کُرد افزود: هلال‌احمر و ستاد بحران در حال امداد‌رسانی به سیل‌زدگان هستند و بسیاری از منازل نیاز به تعمیر دارند البته برآورد خسارات به کندی پیش می‌رود و نیاز است در این مهم تسریع شود.

رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هر چند اغلب منازل روستایی و عشایر دچار آبگرفتگی شدند اما متاسفانه تیم برآورد خسارات مدعی است که خسارات شامل بسیاری از آنها نمی‌شود و باید برای پرداخت خسارات، سقف منازل فرو بریزد که این عادلانه نیست؛ می طلبد هلال‌احمر هر چه سریع‌تر انبارها را با وسایل گرمایشی و خوراکی دپو کند و رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه دستور دهد تا تمامی خسارات 97 و 98 سیل‌زدگان پرداخت شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet