ولادت امام موسی کاظم (ع)
1398/10/23 17:48:23
سرویس حوزه ریاست
دکتر لاریجانی در دیدار نخست وزیر سوریه:

ترور جنایتکارانه آمریکا به قدرت افزایی مقاومت انجامید

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار نخست وزیر سوریه گفت: برای جلوگیری از شرارت صهیونیست ها باید همکاری ها میان کشورهای منطقه جدی گرفته شود و گسترش یابد.
ترور جنایتکارانه آمریکا به قدرت افزایی مقاومت انجامید رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار نخست وزیر سوریه گفت: برای جلوگیری از شرارت صهیونیست ها باید همکاری ها میان کشورهای منطقه جدی گرفته شود و گسترش یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/202001101656698233.jpg ترور,جنایتکارانه,آمریکا,به,قدرت,افزایی,مقاومت,انجامید Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه مل، عماد خمیس، نخست وزیر سوریه امروز (دوشنبه، 23 دی ماه) با   دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار با بیان اینکه روابط میان ایران و سوریه همواره راهبردی بوده است، گفت: خوشحالیم که از مراحل سخت عبور کردید.

دکتر لاریجانی از پیام های تسلیت مسئولان سوری به مناسبت شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی تشکر کرد و گفت: باید دید که آمریکایی ها چه تصوری از ترور سردار سلیمانی داشتند و چه هدفی را دنبال می کردند؛ هدف آمریکایی ها از ترور سردار شهید سلیمانی این بود که جریان مقاومت در منطقه قدرت نگیرد و به ویژه پس از پیروزی ها در سوریه این تفکر تقویت شد و هدف این بود که از سرعت پیشرفت آن بکاهند. البته اشتباه کردند زیرا جریان ترور تبدیل به یک مسئله مهم بین المللی و ترامپ از کارش پشیمان شد به ویژه که حدس نمی زد این اقدام چنین تبعات پشیمان کننده ای را به همراه داشته باشد.

دیدار دکتر علی لاریجانی با نخست وزیر سوریه در تهران

وی یادآور شد: با شهادت سردار سلیمانی مردم ایران یکپارچه علیه آمریکا شدند و شهادت ایشان باعث تقویت مقاومت شد.

دکتر لاریجانی افزود: آمریکا امروز و پس از واکنش ملت ایران به خوبی فهمیده است که با شهادت سردارشهید سپهبد سلیمانی، جریان مقاومت تقویت شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب طرح خروج نیروهای آمریکایی از عراق توسط پارلمان این کشور، یادآور شد: تمامی اقدامات انجام شده سیلی هایی به آمریکا بود تا بفهمند با شهادت سردار مقاومت، مسیر ما عوض نمی شود؛ حمله به پایگاه نظامی آمریکا را از همان جایی آغاز کردیم که حمله به سردار سلیمانی صورت گرفت.

دیدار دکتر علی لاریجانی با نخست وزیر سوریه در تهران

وی ادامه داد: مصاحبه ترامپ پس از حمله ایران به پایگاه آمریکایی بیانگر وضعیت روحی نامناسب او بود و پیام مهم این حمله این بود که اگر ضربه بزنند، ضربه می خورند و هدف شکستن هیمنه آمریکا بود زیرا اگر با اقدامات آمریکا و اسرائیل برخورد نشود، جلوتر می آیند و باید جواب آنها را داد.

دکتر لاریجانی تاکید کرد: اگر به دنبال جلوگیری از شرارت صهیونیست ها هستیم باید همکاری های منطقه ای و نظامی میان کشورهای منطقه جدی گرفته شود و گسترش یابد.

عماد خمیس، نخست وزیر سوریه در ادامه این دیدار گفت: ما به همراه هیات همراه حامل پیام های تسلیت به مناسبت شهادت سردار سپهبد سلیمانی هستیم.

دیدار دکتر علی لاریجانی با نخست وزیر سوریه در تهران

وی افزود: ملت و دولت سوریه در تمامی بزنگاه ها و چالش ها در کنار دولت و ملت ایران است؛ سوریه و تمامی کشورهای دارای حاکمیت مستقل به این نکته ایمان دارند که جمهوری اسلامی حق دارد از خود در برابر هجوم توطئه ها و حملات متعرضانه دفاع کند.

نخست وزیر سوریه ادامه داد: مواجهه و پاسخگویی جمهوری اسلامی ایران به جنگ حاوی پیام های مهمی برای کشورهای اسلامی است، اولین پیام خطاب به کشورهای مستکبر است که خودخواهی و تکبر آن ها باید پایان یابد، پیام دیگر خطاب به کشورهای دوست است که ایران کشوری قوی و توانا است و می تواند در برابر تمامی هجمه ها و توطئه ها ایستادگی کند و همچنین حاوی پیام به جریان مقاومت است که شهادت سردار سلیمانی پایان مقاومت نیست بلکه باعث تقویت مقاومت و اتحاد ملت های مقاوم خواهد بود تا منطقه از لوث تروریست ها و در رأس آن آمریکا پاک شود.

دیدار دکتر علی لاریجانی با نخست وزیر سوریه در تهران

عماد خمیس با بیان اینکه یاد و خاطره فرمانده شهید در یاد آزادگان جهان به ویژه مردم سوریه باقی خواهد ماند، تصریح کرد: هر ناظری که رویدادهای منطقه به ویژه ایران را پیگیری می کند تمامی حوادث تلخ اخیر را متوجه آمریکا و آمریکا را مقصر اصلی کشته شدن سرنشین های هواپیمای اوکراینی  می داند که باعث اندوه و غم مردم سوریه شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet