هدر موبایل
1398/10/23 19:16:00
سرویس فرهنگی
ذوالقدر خبر داد:

تصویب برخی از مواد طرح سازمان نظام صنفی هنرمندان ایران

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس نشست امروز کمیسیون را تشریح کرد.
تصویب برخی از مواد طرح سازمان نظام صنفی هنرمندان ایران سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس نشست امروز کمیسیون را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905106130500402.jpg تصویب,برخی,از,مواد,طرح,سازمان,نظام,صنفی,هنرمندان,ایران Icana

سید فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز(دوشنبه 23 دی‌ماه) کمیسیون فرهنگی مجلس، اظهار کرد: طرح سازمان صنفی هنرمندان ایران دستور کار امروز نشست کمیسیون فرهنگی مجلس قرار داشت که و مواد اول تا چهارم این طرح با اعمال اصلاحاتی به تصویب اعضا رسید.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:  این طرح را که همگی در جهت ارتقای رفاه عمومی هنرمندان و تلاش در جهت حفظ و تعالی هنر اصیل ایرانی است. 

وی افزود: در ماده یک به موضوع به هدف تشکیل سازمان نظام صنفی هنرمندان ایران تاکید شده و ماده ۲ تاکید دارد که این سازمان تابعیت جمهوری اسلامی ایران را دارد. همچنین ماده ۳ اشاره دارد که مرکز این سازمان در شهر تهران باشد و ماده ۴ اصطلاحات این قانون همچون سازمان، هنرمند و اثر هنری را تعریف می‌کند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: تلاش برای حفظ و تعالی هنر اصیل ایرانی و اسلامی و تدوین مبانی علمی آن دو تلاش برای حفظ و ارتقای سطح کیفی هنری در رشته‌های مختلف هنری  برای هنرمندان و دانشجویان مشغول به تحصیل در این رشته، همکاری سازنده هنرمندان با دولت و سازمان‌های حکومتی ایجاد مرکز علمی و کارشناسی به منظور رفع اختلافات و جلوگیری از تخلفات هنری، ارزش یابی تخصصی هنرمندان و نیاز آثار هنری برای زمینه‌های مختلفی همچون صدور گواهینامه فنی و حرفه‌ای، کمک به رفع مشکلات رفاهی و مالی هنرمندان و اقدام در جهت بازنشستگی و بیمه اجتماعی آنها از جمله اهداف است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet