پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/07/29 14:06:00
سرویس صحن
احمدی خواستار ممانعت از ورود معاون وزیر به مجلس شد

معاون وزیر نیرو به مردم شازند دروغ گفته است

**نماینده شازند از عدم تعهد معاون وزیر نیرو نسبت به احقاق حقوق مردم منطقه کمال صالح شهرستان شازند انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت محمود احمدی‌بی‌غش نماینده شازند در قالب تذکری با اشاره به ماده 23 آیین‌نامه‌داخلی مجلس گفت: این تذکر من دفاع از جایگاه هیات رییسه است تا دفاع از مردم هرچند اگر به این نکته توجه نمائید مردم هم از آن خیر خواهند دید.

وی گفت: به تعداد مکرر مجموعاً ده بار طبق مقررات اقدام کردم اما متاسفانه هیچ گوش شنوایی وجود ندارد.

احمدی بی‌غش افزود: 5 الی 6 سال پیش در یک طرح ملی- محلی به اسم کمال صالح، سدی را در شهرستان شازند بنا می‌کنند که محروم‌ترین منطقه ایران با مردمی شرافتمند است این سد، پنج روستا را در حریم خود دارد.

نماینده شازند گفت: امسال در اردیبهشت ماه مسئولان استانی به اتفاق یکی از معاونان وزیر نیرو آمدند آنجا را به اصطلاح افتتاح و آبگیری کردند اولاً در آنجا اصلاً آب نیست دوماً به حق و حقوق این پنج روستا بی‌توجهی کردند.

وی تصریح کرد: مردم منطقه جمع شدند و از ما خواستند که اول پول خانه‌ها و مزارع آنها را پرداخت شود و سپس آن منطقه را آبگیری نمائید.

آقای معاون وزیر آنجا قول داد و گفت کمتر از یک هفته یک هیات صاحب اختیار را می‌فرستم تا مشکل شما را حل نماید.

وی افزود: از آن تاریخ تا به حال سه نوبت تذکر کتبی و سه نوبت تذکر شفاهی دادم و یک نوبت سئوال از وزیر وقت (فتاح) داشتم که تا امروز هم پاسخ داده نشد آیا واقعاً شما حرمت آن رای که داده‌اند را حفظ کرده‌اید.

احمدی گفت: چه عیبی دارد که معاون وزیری که دروغ گفته دوباره می‌آید و روی این صندلی‌ها در جلو می‌نشیند این فرد را نگذارید که اینجا بنشیند.

وی تصریح کرد: خیلی از وزارتخانه‌ها حرمتی برای نماینده مردم قائل نیستند، بدین معنا که تلفن همراه را منشی‌های مدیرکل آنها دارند اما رییس دفترهای وزراء تلفن‌های خود را به ما نمی‌دهند و به ما توجهی ندارند مگر ما کارهای شخصی خود را پی‌گیری می‌کنیم ما حقوق مردم را پی‌گیری می‌کنیم. اگر این گونه روا است ما دیگر سکوت می‌نمائیم اما شما به ما فلسفه ماده 23 آیین‌نامه داخلی مجلس را بگوئید .

نماینده شازند در ادامه سخنان خود را به رییس جمهور معطوف کرد و گفت: آقای رییس جمهور قطعاً شما یا خودتان یا همکارانتان این صحبت‌ها را گوش می‌کنند آیا روا است از وزارتخانه رسمی شما بیایند و در این منطقه دروغ بگویند که ما طی یک هفته هیاتی را می‌فرستیم و در آخر هم توجهی نمی‌کنند.

وی افزود: ما نمی‌دانیم فلسفه سرپرست وزارتخانه یعنی این که بیاید، در وزارتخانه را باز کند و داخل شود و بعدازظهر هم بیاید باید به درد مردم برسد و جوابگو باشد.

ابوترابی‌فرد در پاسخ به تذکر شفاهی نماینده شازند گفت: از مسئولیا ذی‌ربط سرپرست و معاونان وزارت نیرو دعوت می‌نمایم که با حضور شما (نماینده شازند) بحث را نهایی نمائیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet