هدر موبایل
1398/10/24 11:06:29
سرویس سیاسی
کوهکن:

رفت وآمدهای دیپلماتیک نشان از پذیرش ایران به عنوان قدرت بلامنازع منطقه دارد

عضو فراکسیون ولایی مجلس با مثبت ارزیابی کردن رفت و آمدهای دیپلماتیک طی روزهای اخیر گفت: سفر سران کشورها به ایران نشان از پذیرش ایران به عنوان قدرت بلامنازع منطقه دارد.
رفت وآمدهای دیپلماتیک نشان از پذیرش ایران به عنوان قدرت بلامنازع منطقه دارد عضو فراکسیون ولایی مجلس با مثبت ارزیابی کردن رفت و آمدهای دیپلماتیک طی روزهای اخیر گفت: سفر سران کشورها به ایران نشان از پذیرش ایران به عنوان قدرت بلامنازع منطقه دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801101045381064.jpg رفت,وآمدهای,دیپلماتیک,نشان,از,پذیرش,ایران,به,عنوان,قدرت,بلامنازع,منطقه,دارد Icana

محسن کوهکن ریزی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره رفت وآمدهای دیپلماتیک روزهای اخیر افزود: این سفرها به نوعی نشانه قدرت جمهوری اسلامی ایران است به این معنی که کشورهای منطقه می‌دانند چنانچه به تعبیر آنها جنگی به وقوع بپیوندد ضرر و زیان متوجه آنها هم خواهد شد.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران امروز در پی اتفاقات اخیر و هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد از سوی نیروهای سپاه به قدرتی بلامنازع در منطقه تبدیل شده است ادامه داد: در این شرایط وقتی امیر قطر به ایران سفر کرده  و در کنار آن امرای برخی کشورها همانند بحرین، عربستان و اردن سکوت میکنند تنها به این دلیل است که قدرت ایران را پذیرفته بنابراین به دنبال آن هستند تا با این اقدامات بین مردم کشورهای خودشان مقبولیت کسب کنند.

وی تاکید کرد: مقامات کشورهای منطقه می دانند که با سفر به ایران هم می توانند خودشان را فعال نشان دهند و همچنین فضای تبلیغی را در کشورهای خود ایجاد کنند که امکان گفت و گو با ایران به عنوان قدرت موثر در منطقه برای آنها فراهم شده است.

کوهکن با بیان اینکه سران کشورها در سفر به ایران حامل پیام هایی هستند به سفرهای اخیر سران کشورها بعد از ترور سردار سلیمانی اشاره کرد وگفت: پاسخ ایران به این سفرها چیزی جز دفاع از حیثیت و اقتدار مردم نبوده است.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی این سفرها را به نفع جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد و گفت: این سفرها توجهات جامعه جهانی را بیش از پیش به ایران معطوف خواهد کرد به عبارتی این مراودات نشان از آن دارد که دنیا پذیرفته که ایران کشور ضعیف سال های 59 نیست، کشوری که محلی از اعراب نداشت و از او به عنوان ژاندارم آمریکا یاد می شد اما امروز به نظامی تبدیل شده که به پشتوانه مردم به قدرت بلامنازع در منطقه تبدیل شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet