هدر اصلی
1398/10/25 11:10:00
سرویس اقتصادی
نگاهی به لایحه بودجه سال۹۹؛

وام 50میلیون تومانی ازدواج هم کافی نیست

عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ ، وام ۵۰ میلیون تومانی ازدواج برای سال آینده را عدد بالایی با توجه به تورم موجود در کشور ندانست و پیشنهاد داد از منابع تامین کالاهای اساسی، مبلغی به تامین کالاهای ضرور زوجین جوان تعلق گیرد.
وام 50میلیون تومانی ازدواج هم کافی نیست عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 ، وام 50 میلیون تومانی ازدواج برای سال آینده را عدد بالایی با توجه به تورم موجود در کشور ندانست و پیشنهاد داد از منابع تامین کالاهای اساسی، مبلغی به تامین کالاهای ضرور زوجین جوان تعلق گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201909106943591938.jpg وام,50میلیون,تومانی,ازدواج,هم,کافی,نیست Icana

سیدعلی ادیانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به افزایش مبلغ وام ازدواج از 30 میلیون به 50 میلیون تومانی برای سال آینده توسط کمیسیون تلفیق بودجه سال 99، گفت: افزایش وام ازدواج به احتمال بالا در صحن علنی نیز به تصویب می‌رسد هرچند با توجه به میزان تورم و گرانی کالا، 50 میلیون تومان عدد بالایی نیست و تنها می‌توان گفت؛ قابل‌قبول است.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: منابع مالی لازم برای پرداخت وام ازدواج از طریق بودجه بانک‌ها و دیگر تسهیلاتی -که قانون بودجه در اختیار بانک‌ها قرار داده- تامین خواهد شد.

وی برای افزایش مبلغ وام ازدواج و ارائه تسهیلات بیشتر به زوجین پیشنهاد داد که از محل بودجه مربوطه به کالاهای اساسی مبلغی را نیـــز به تامین کالاهای ضرور زوجین جوان تعلق گیرد. وی این پیشنهاد را قابل‌تامل و قابل دفاع دانست.  

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: افزایش وام ازدواج و تمدید زمان بازپرداخت آن از 5 سال به 7 سال، موجب ایجاد امید در بین جوانان برای امر ازدواج می‌شود، همچنین باید هر نوع حمایتی که برای تشکیل زندگی حداقلی جوان ها لازم باشد را جدی گرفت و در  این مسیر تلاش کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet