هدر موبایل
1388/07/29 14:30:00
سرویس صحن
برای بررسی حادثه تروریستی سیستان

نورا خواستار برگزار جلسه غیر علنی با وزرای کشور و اطلاعات شد

**نماینده زابل خواستار تشکیل جلسه غیر علنی با حضور وزرای کشور و اطلاعات شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، عباسعلی نورا نماینده زابل با تذکر آیین نامه‌ای خواستار تشکیل جلسه غیرعلنی با حضور وزرا و مسئولان اطلاعاتی و امنیتی جهت بررسی حوادث اخیر در استان سیستان و بلوچستان شد و اظهار داشت: مردم سیستان و بلوچستان می‌دانند چرا این حادثه تروریستی اتفاق افتاد علت اصلی این بود که سپاه پاسداران با روش فرهنگی و نرم کارهای این استان را پیش می‌برد و به موفقیت هم نزدیک شده بود.

نورا افزود: مردم به شهید شوشتری و عملیات سپاه در برابر اشرار و تروریست‌ها عشق می‌ورزیدند و متاسفانه این مزدوران و ملحدین برای اینکه نمی‌توانستند الفت و مودت و دوستی مردم شیعه و سنی استان را ببینند دست به این عمل شنیع زدند.

نماینده زابل گفت: انتظار مردم و خانواده‌ای شهدا این است که تروریست‌ها به سزای اعمالشان برسند و ریشه آنها در منطقه خشکانده شود.

وی گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در انجام وظایف محوله خود خصوصا در بخش اطلاعات و امنیت ضوابطی را تعیین کرده است. خواهش می‌کنم کمیسیون امنیت ملی در راستای کم و کیف اداره امور کشور و دریافت و بررسی گزارشات عملکردی نظارتی دستگاه‌ها، وظایف خود را انجام دهد و جلسه‌ای با حضور نمایندگان تشکیل دهد تا بتوانیم مشکلات را در این کمیسیون بررسی نماییم.

نورا با اشاره به ماده 63 و 64 آیین نامه داخلی مجلس مبنی بر تشکیل یک جلسه غیر علنی گفت: از هیات رئیسه مجلس درخواست می‌کنم که اجازه دهند که جلسه‌ای غیرعلنی با حضور وزرای اطلاعات، دفاع و کشور برگزار شود تا بررسی شود آسیب‌های اجتماعی منطقه کجاست؟ و چرا هر از چندگاهی باید شاهد باشیم که ده‌ها نفر از فرزندان خوب ما بالاخص سپاهی، بسیجی و ایثارگر ما به شهادت می‌رسد.

وی با اشاره به افنجار اتوبوس که حامل نیروهای سپاه پاسداران بود گفت: باید انفجار تاسوکی، انفجار مسجد علی ابن ابی‌طالب و ده‌ها مورد دیگر آسیب‌شناسی شود.

نماینده زابل گفت: اجازه داده شود ما نمایندگان سیاستان و بلوچستان در شورای امنیت ملی حضور پیدا کنیم و واقعیات منطقه را در آنجا مطرح نماییم تا به راهبردی کلیدی و اساسی برسند.

ابوترابی در پایان گفت: این تذکرات را پیگیری خواهیم کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet