هدر موبایل
1398/10/27 13:49:32
سرویس فرهنگی
مافی:

دیوارنگاره‌ها برای رشد اجتماعی و سیاسی جامعه لازم است

نماینده مردم تهران گفت: دیوارنگاره ها برای رشد نشاط اجتماعی، فرهنگی و سیاسی مردم بسیار لازم است و باید در سطح شهر تهران و دیگر شهرهای کشور از این ظرفیت استفاده شود.
دیوارنگاره‌ها برای رشد اجتماعی و سیاسی جامعه لازم است نماینده مردم تهران گفت: دیوارنگاره ها برای رشد نشاط اجتماعی، فرهنگی و سیاسی مردم بسیار لازم است و باید در سطح شهر تهران و دیگر شهرهای کشور از این ظرفیت استفاده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202001104850262503.jpg دیوارنگاره‌ها,برای,رشد,اجتماعی و,سیاسی,جامعه,لازم,است Icana

فعالیت دیوارنگاره میدان ولیعصر(عج) در بهمن‌ ماه سال 1391 آغاز شد و حال با گذشت هفت سال از عمرش، می‌توان آن را به ‌مثابه یک رسانه در نظر گرفت، چرا که در اکثر مواقع با کمپین‌های مختلف، زبان گویای مهم‌ترین دغدغه‌های مردم شده است.

برای مثال یک هفته هم نگذشته بود که دیوارنگاره میدان ولیعصر(عج) با رنگ سرخ و سیاه از غم بزرگِ نبودن سردار حاج قاسم سلیمانی برایمان می‌گفت، و پس از سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی با درج شعر «آه از غمی که تازه شود با غمی دگر/ جز همدلی نباشدمان مرهمی دگر؛ #داغ-سنگین‌تر-شد» تغییر کرد که می‌توان گفت که به فراخور مسائل روز جامعه، محتوای این دیوارنگاره ها تغییر می‌کند.

بر این اساس ضرورت دارد که تعداد دیوارنگاره‌ها در سطح شهربا توجه به اینکه در حکم یک رسانه هستند، افزایش پیدا کند و از این ظرفیت به خوبی استفاده شود.

پروانه مافی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه دیوارنگاره‌ها تبدیل به سازه تبلیغاتی شده‌اند و باید از این فضا به خوبی استفاده شود، گفت: دیوارنگاره‌ها به مردم راهبرد می‌دهد و نگاه آنان به مسائل روز را جدی‌تر می کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: البته دیوارنگاره‌ها که در سطح شهر است، باید متناسب با مسائل روز مردم را هدایت و راهنمایی کنند.

وی با بیان اینکه دیوارنگاره‌های شهر تهران باید افزایش یابد، ادامه داد: دیوارنگاره‌ها پیام ها را به خوبی به مردم می رسانند و در قالب یک رسانه عمل می‌کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: از سوی دیگر باید در متن و عکس این دیوارنگاره ها دقت کافی شود چرا که اگر محتوا و تصاویر مناسبی در این بخش ها قرار داده نشود، واکنش ها به این مسئله بسیار زیاد خواهد بود.

مافی گفت: افرادی که دیوارنگاره ها را تهیه می کنند باید نگاهی جامع داشته باشند و لازم است که مسائل سیاسی روز، اجتماعی و فرهنگی را به خوبی بشناسند و اطلاعاتشان کامل باشد.

وی تصریح کرد: دیوارنگاره ها برای رشد نشاط اجتماعی، فرهنگی و سیاسی مردم بسیار لازم است و باید در سطح شهر تهران و دیگر شهرهای کشور از این ظرفیت استفاده شود./

انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet