هدر موبایل
1398/10/24 15:49:04
سرویس فرهنگی
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در نامه‌ای به رئیس دیوان محاسبات:

آیا کسر ۴۵ درصد از حقوق دانشجو معلمان بابت غذا و خوابگاه قانونی است؟

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس از ارسال نامه ای به دیوان محاسبات در مورد غیرقانونی بودن کسر ۴۵ درصد از حقوق دانشجو معلمان بابت غذا و خوابگاه خبر داد.
آیا کسر ۴۵ درصد از حقوق دانشجو معلمان بابت غذا و خوابگاه قانونی است؟ رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس از ارسال نامه ای به دیوان محاسبات در مورد غیرقانونی بودن کسر 45 درصد از حقوق دانشجو معلمان بابت غذا و خوابگاه خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201908106945731293.jpg آیا,کسر,۴۵,درصد,از,حقوق,دانشجو,معلمان,بابت,غذا,و,خوابگاه,قانونی,است؟ Icana

حمیدرضا حاجی‌بابایی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اعلام ارسال نامه دانشجو معلمان به دیوان محاسبات کشور، گفت: در این نامه ۶۰۰ نفر از دانشجو معلمان خواهان توقف کسر ۴۵ درصد از حقوق خود بابت غذا و خوابگاه شدند.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی، افزود: براساس مستندات قانونی که به نهادهای نظارتی و تصمیم‌گیری ارائه کردیم، دانشجو معلمان مشمول حداقل دریافتی کارکنان دولت شدند و احکام آنها در سال جاری صادر شد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر مبحث عدم تعلق عیدی به دانشجو معلمان که بر اساس تعهدات قانونی از بدو ورود به دانشگاه فرهنگیان در استخدام آزمایشی آموزش وپرورش هستند و با توجه به شمول حداقل حقوق باید عیدی را هم دریافت کنند بود، که خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته و ارائه مستندات قانونی، این مطالبه به حق دانشجو معلمان نیز برقرار شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: در حال حاضر بنا به اظهارات همه دانشجو معلمان 45 درصد از حقوق آنها  بابت غذا و خوابگاه دانشجویی کسر می شود، که محمل قانونی ندارد.

حاجی بابایی افزود: این مطالبه قانونی معلمان فردا را که در تخصصی‌ترین دانشگاه برای تربیت فرزندان این کشور به تحصیل اشتغال دارند را نیز با ارائه مستندات قانونی پیگیری می کنیم.

رئیس فراکسیون فرهنگیان ادامه داد: توجه به جوانان و تلاش برای کاهش دغدغه‌های آنها، ایجاد زمینه‌های اشتغال و ازدواج جزو اولویت ما در برنامه ششم توسعه و بودجه‌های سالانه است که این موضوع مهم در مورد دانشجویان دانشگاه فرهنگیان با توجه به لزوم توجه به تربیت تخصصی و پرورش صلاحیت‌های عمومی و حرفه‌ای آنها باید مورد توجه برنامه‌ریزان قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet