هدر موبایل
1398/10/27 13:41:20
سرویس اجتماعی
قربانی:

شیوع بیماری‌های واگیردار در سیستان و بلوچستان گزارش نشده است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه گزارشی مبنی بر شیوع بیماری واگیردار در سیستان و بلوچستان نداشتیم،گفت: تجربه حاصل از سیل ابتدای سال ۹۸ به وزارت بهداشت کمک کرد که از شیوع بیماری‌های واگیردار در مناطق سیل زده جلوگیری کند.
شیوع بیماری‌های واگیردار در سیستان و بلوچستان گزارش نشده است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه گزارشی مبنی بر شیوع بیماری واگیردار در سیستان و بلوچستان نداشتیم،گفت: تجربه حاصل از سیل ابتدای سال 98 به وزارت بهداشت کمک کرد که از شیوع بیماری‌های واگیردار در مناطق سیل زده جلوگیری کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201905106527085016.jpg شیوع,بیماری‌های,واگیردار,در,سیستان,و,بلوچستان,گزارش,نشده,است Icana

محمد حسین قربانی در گفت ‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت بهداشتی و درمانی مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان، گفت: شیوع بیماری‌های واگیردار همواره از نگرانی‌ها و دغدغه‌های اصلی مسئولان حوزه سلامت کشور بعد از وقوع سیل است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، افزود: وزارت بهداشت و درمان به واسطه تجربیات حاصل از سیل‌های استان گلستان و لرستان، توانست با آموزش‌های لازم، بسیج تمامی امکانات بهداشتی و درمانی و با همکاری بسیاری از واحدهای  اجرایی چون هلال احمر مانع شیوع بیماری‌های واگیردار شود.  

نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: تجربه حاصل از سیل ابتدای سال 98 می‌تواند در این شرایط کنونی به کمک مجموعه وزارت بهداشت و دستگاه‌های خدمت رسان در سیستان و بلوچستان بیاید، هر چند محرومیت‌های بیشتری در حوزه بهداشت و درمان این مناطق وجود دارد و دولت باید همت و تلاش بیشتری  به کار بگیرد.

بیشتر بخوانید: 

آموزش رعایت اصول بهداشتی به همه افراد مانع شیوع بیماری‌های واگیردار می‌شود

قربانی اولین گام برای جلوگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار را دسترسی همه مردم به امکانات بهداشتی دانست و افزود: آموزش رعایت اصول بهداشتی به همه افراد مانع شیوع بیماری‌های واگیردار می‌شود. امیدواریم تجربیات گذشته به کمک دستگاه‌های اجرایی به خصوص وزارت بهداشت و درمان بیاید. 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر اینکه تاکنون گزارشی مبنی بر شیوع بیماری‌های واگیر دار در مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان نداشته‌ایم، گفت: ممکن است ابتلا به بیماری‌های واگیر دار به صورت موردی وجود داشته باشد که قابل کنترل است. امیدواریم با همین جدیت و همکاری میدانی از شیوع بیماری‌ جلوگیری کنیم. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet