خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1398/10/25 12:00:32
سرویس سیاسی
ابطحی:

آمریکا خاک عراق را ترک نکند، نیروهای مقاومت وارد عمل می‌شوند

عضو فراکسیون ولایی مجلس با بیان اینکه آمریکا راهی جز ترک خاک عراق ندارد گفت: در پی مصوبه پارلمان عراق، آمریکا از نظر قانون جایگاهی در خاک این کشور ندارد.
آمریکا خاک عراق را ترک نکند، نیروهای مقاومت وارد عمل می‌شوند عضو فراکسیون ولایی مجلس با بیان اینکه آمریکا راهی جز ترک خاک عراق ندارد گفت: در پی مصوبه پارلمان عراق، آمریکا از نظر قانون جایگاهی در خاک این کشور ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201901109047766490.jpg آمریکا,خاک,عراق,را,ترک,نکند،,نیروهای,مقاومت,وارد,عمل,می‌شوند Icana

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، درباره تلاش آمریکایی‌ها برای ادامه حضور در خاک عراق گفت: بعد از ترور ناجوانمردانه شهید سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس ما شاهد رای تاریخی مجلس عراق به طرح خروج نیروهای خارجی از خاک این کشور بودیم.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در پی مصوبه پارلمان عراق، آمریکا از نظر قانونی جایگاهی در خاک این کشور ندارد ادامه داد: آمریکایی ها ملزم به اجرای این قانون هستند به طوریکه حشدالشعبی و نیروهای مقاومت هم اعلام کردند اگر آمریکایی‌ها به قانون تمکین نکنند وارد عمل خواهند شد.

وی با یادآوری هزینه‌کرد 7 تریلیون دلاری آمریکا در منطقه تاکید کرد: آمریکا امروز در شرایطی است که از حضور در جنگی جدید در منطقه واهمه داشته بنابراین به دنبال خروج آبرومند از منطقه است اما از طرفی در تلاش است تا پایگاه های خود را در منطقه حفظ کند.

ابطحی با بیان اینکه آمریکا به دنبال آن است تا نیروهای خود را در قالب ناتو در عراق مستقر کند افزود: البته با توجه به بصیرتی که درمنطقه ایجاد شده و حضور نیروهای مقاومت، بعید به نظر می رسد ناتو جایگاهی در منطقه داشته باشد زیرا همگان دریافته اند که ناتو در پی تامین منافع سیاسی و اقتصادی غرب و اسرائیل است.

وی با تاکید بر اینکه منطقه باید از حضور نیروهای خارجی پاک سازی شود تصریح کرد: اما باید بپذیریم که دولت عراق تحت فشار آمریکا بوده و در پی بروز حوادثی در عراق، جمع کردن همه نیروها حول یک محور مشکل است.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با یادآوری فتوای آیت‌الله سیستانی مبنی بر خروج نیروهای خارجی از خاک عراق گفت: امیدوارم عراق حضور ناتو در خاک این کشور را نپذیرد، اگر ناتو در عراق پایگاهی نداشته باشد بعید است بتواند در سایر کشورها حضور خود را تثبیت کند./

پایان پیام   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet