پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/10/28 17:54:45
سرویس اقتصادی
باستانی:

وزارت صمت ارز نیمایی موردنیاز واردات لاستیک کمباین و تراکتور را تخصیص دهد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید از آنجایی که لاستیک موردنیاز ماشین‌های معدنی و کشاورزی در داخل تولید نمی‌شود باید برای واردات آنها ارز نیمایی تخصیص یابد.
وزارت صمت ارز نیمایی موردنیاز واردات لاستیک کمباین و تراکتور را تخصیص دهد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید از آنجایی که لاستیک موردنیاز ماشین‌های معدنی و کشاورزی در داخل تولید نمی‌شود باید برای واردات آنها ارز نیمایی تخصیص یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702109192216958.jpg وزارت,صمت,ارز,نیمایی,موردنیاز,واردات,لاستیک,کمباین,و,تراکتور,را,تخصیص,دهد Icana

سعید باستانی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره تامین ارز موردنیاز واردات لاستیک کمباین و تراکتور، گفت: اگرچه در حال حاضر لاستیک خودروهای سنگین و سواری در کشور تولید می‌شود اما به دلیل نبود تکنولوژی مناسب تولید برخی تایرها ماند کمباین و تراکتور ممکن نیست.

نماینده تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تامین ارز موردنیاز لاستیک کمباین و تراکتور اولویت دارد زیرا ابزار اصلی کشاورزی هستند، افزود: از آنجایی که لاستیک موردنیاز ماشین های معدنی و کشاورزی در داخل تولید نمی شود باید برای واردات آنها ارز نیمایی تخصیص یابد.

وی با بیان اینکه تامین قطعات موردنیاز ماشین‌های کشاورزی و معدنی ضرورت است زیرا حوزه کشاورزی و معدن مولد هستند، اظهار کرد: در مرحله نخست باید زمین‌های کشاورزی شخم زده و معادن استخراج شود تا زنجیره ارزش افزوده حوزه معادن و کشاورزی تکمیل شود.

بیشتر بخوانید: دو نرخی بودن لاستیک بی‌معنا است

این نماینده مردم در مجلس دهم در پاسخ به اینکه آیا درحال حاضر بانک مرکزی با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تامین ارز موردنیاز واردات لاستیک کمباین و تراکتور همکاری می‌کند، اضافه کرد: بانک مرکزی باید با وزارت صمت همکاری کند البته تاکنون گزارشی مبنی بر عدم همکاری یا کمبود اعتبار به ما نرسیده است، در صورت وجود مشکل کمیسیون صنایع مجلس به موضوع رسیدگی می‌کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet